Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 32. РОБОТА НАД ЗАДАЧАМИ НА КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ ДВОХ ЧАСТОК. СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИМета: формувати вміння розв'язувати приклади і задачі на основі знання табличного множення і ділення; ознайомити учнів із задачами на кратне порівняння двох часток; провести аналіз складеної задачі з буквеними даними; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пізнавальну активність; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра «Допоможіть Сові розв'язати кругові приклади» (с. 42, завдання 293) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі на кратне порівняння двох часток, складені задачі з буквеними даними. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота Задача 1 На шкільній ділянці посіяли 8 кг пшениці, а зібрали — 24 кг. На скільки більше пшениці зібрали, ніж посіяли? Аналіз задачі за питаннями вчителя, складання короткої умови. — Як порівняти, на скільки одне число більше або менше від другого? Розв’язання 24 - 8 = 16 (кг) Відповідь: на 16 кг більше. Задача 2 На шкільній ділянці посіяли 8 кг пшениці, а зібрали — 24 кг. У скільки разів більше пшениці зібрали, ніж посіяли? Аналіз задачі за питаннями вчителя, складання короткої умови. — Як порівняти, у скільки разів одне число більше або менше від другого? Розв’язання 24 : 8 = 3 (рази) Відповідь: у 3 рази більше. Висновок. Щоб дізнатися, на скільки одне число більше або менше від другого, треба виконати дію віднімання. Щоб дізнатися, у скільки разів одне число більше або менше від другого, треба виконати дію ділення. 2. Робота над задачами на кратне порівняння двох часток (с. 41, завдання 290) • Дві групи учнів саджали дерева. У першій групі було 4 учні, а в другій — 5. Перша група посадила 24 дерева, а друга — 25. Яка група працювала краще? Аналіз умови задачі, складання короткої умови. Самостійне розв’язування задачі за вказівкою вчителя: щоб відповісти на питання задачі, дізнайтеся, скільки дерев саджав один учень у кожній групі. Розв’язання 1) 24 : 4 = 6 (д.) — посадив 1 учень у першій групі 2) 25 : 5 = 5 (д.) — посадив 1 учень у другій групі 3) 6 - 5 = 1 (д.) Відповідь: краще працювала перша група. • Майстер за 8 год виготовив 48 деталей, а учень за 4 год — 8 таких деталей. У скільки разів більше деталей виготовляв за 1 год майстер, ніж учень? Аналіз умови задачі, складання короткої умови. — Скільки деталей виготовив майстер за 1 годину? — Скільки деталей виготовив учень за 1 годину? — У скільки разів більше деталей виготовляв за 1 год майстер, ніж учень? — За схемою складіть вираз до задачі та розв’яжіть її. в) творча робота над задачею. — Змініть запитання задачі так, щоб останньою дією розв’язання було додавання. (Скільки всього деталей виготовив майстер і учень разом за 1 годину.) — Запишіть розв'язання за схемою. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над складеною задачею з буквеними даними (с. 41, завдання 292) Аналіз задачі проводиться за текстом у підручнику. — Як запишемо відповідь до задачі? (Якщо умова задачі містить буквене дане, то відповідь записують у вигляді виразу.) — Знайдіть відповідь за умови, що k = 8 (самостійно). 2. Робота над задачею (с. 41, завдання 285) Аналіз умови задачі за питаннями вчителя. Самостійне розв’язування задачі учнями з подальшою перевіркою. Розв’язання 1) 24 : 8 = 3 (кг) — 1 вівці 2) 24 - 3 = 21 (кг) Відповідь: на 21 кг силосу більше давали корові. 3. Завдання з логічним навантаженням (с. 42, завдання 294) Розв’язання 1) 100 - 60 = 40 (с.) — прочитав Петрик 2) 24 + 22 = 46 (с.) — прочитав Толя 3) 46 - 40 = 6 (с.) Відповідь: Толя прочитав більше на 6 сторінок. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Як дізнатися, на скільки одне число більше або менше від другого? — Як дізнатися, у скільки разів одне число більше або менше від другого? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 42, завдання 295; 296. | |
Переглядів: 307 | |
Всього коментарів: 0 | |