Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 36. ПЕРЕСТАВНИЙ ЗАКОН МНОЖЕННЯМета: ознайомити учнів з переставним законом дії множення; закріплювати вміння розв'язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант • Число 36 зменшити у 9 разів; • знайти дев’яту частину від 45 кг; • знайти, у скільки разів 9 менше від 72; • розв’язати рівняння х ∙ 9 = 72. Відповіді: 4; 5 кг; у 8 разів; х = 8. 3. Гра «Хто швидше?» III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новим законом дії множення, продовжимо роботу над задачами. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота — Обчисліть рівність 5 + 23. — Як ви обчислювали? (23 + 5) — Яким законом додавання користувалися? (Переставним законом додавання) — Як звучить цей закон? (Від перестановки доданків сума не змінюється.) — Для чого потрібно знати цей закон? (Щоб швидко і зручно обчислювати.) 2. Пояснення нового матеріалу 1) Бесіда за завданням 331 (с. 46). — Що купила мама? — Скільки яєць купила мама? — Поясніть розв’язання та зробіть висновки. На дошці — вираз: 5 ∙ 6 = 6 ∙ 5 = 30 — Що спільного? (Спільні множники і відповідь.) — Чим відрізняються? (Перший і другий множники міняються місцями.) 2) Ознайомлення з правилом (с. 47). 3. Первинне закріплення (с. 47) 1) Завдання 333. — Обчисліть, використовуючи за потреби переставний закон множення. 2) Завдання 332. — Усно розв’яжіть рівняння, не виконуючи обчислень. Фізкультхвилинка Промайнула лише мить — Дощик з неба крапотить. Ми присіли під кущем, Щоб не змокнуть під дощем. Мить — і сонце засіяло, Все навколо чисте стало. Тягнем руки до небес: Нас зігрій і світ увесь. V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 47, завдання 334) Аналіз умови задачі. Складання короткої умови. Було — ? по 9 м Витратили — 45 м Залишилось — 27 м Розв’язання 1) 45 + 27 = 72 (м) — завезли тканини 2) 72 : 9 м = 8 (с.) Відповідь: завезли 8 сувоїв тканини. — Розв’яжіть задачу іншим способом. 2-й спосіб 1) 45 : 9 = 5 (с) — витратили 2) 27 : 9 = 3 (с.) — залишилось 3) 5 + 3 = 8 (с.) Відповідь: завезли 8 сувоїв тканини. 2. Робота над задачею з буквеними даними (с. 45, завдання 324) — Запишіть за допомогою виразів відповіді на запитання. — Скільки окунів упіймали хлопчики разом? (а + b) — На скільки більше окунів упіймав Тарас? (а - b) — У скільки більше окунів упіймав Тарас? (а : b) а) а + b, b + а; б) а - b, b - а; в) а : b, b : а. Учні обирають правильний вираз та обґрунтовують свій вибір. 3. Завдання з логічним навантаженням (c. 47, завдання 335) Відповідь: 8 + 6 = 14; 32 - 14 = 18. Через вісімнадцять років. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Яке завдання на уроці було найцікавішим, на ваш погляд? — Чому? Жартівливі задачі • 7 котів, між ними — цап. Порахуй-но, скільки лап? (28, у цапа — ноги, а не лапи.) • На березі три гілки, на кожній по три яблука. Скільки всього яблук на березі? (Жодного, на березах яблука не ростуть.) VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 47, завдання 336; 337. | |
Переглядів: 319 | |
Всього коментарів: 0 | |