Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 37. СПОЛУЧНИЙ ЗАКОН МНОЖЕННЯМета: ознайомити учнів зі сполучним законом дії множення; закріплювати вміння розв'язувати задачі, рівняння; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант • Добуток чисел 5 і 7 збільшити на 8. • Частку чисел 40 і 5 зменшити на 3. • Суму чисел 15 і 17 зменшити у 4 рази. • Різницю чисел 45 і 38 збільшити у 5 разів. Відповіді: 43; 5; 8; 35. 3. Гра «Ланцюжок» III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви ознайомитеся ще з одним законом дії множення, продовжите розв’язувати задачі та рівняння. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Робота над задачею (с. 48, завдання 339) — Поясніть розв’язання задачі та рівність. Висновок. Для будь-яких чисел а, b, с правильна рівність (а ∙ b) ∙ с = а ∙ (b ∙ с), або сполучний закон множення: щоб добуток двох чисел помножити на третє число, можна перше числопомножити на добуток другого і третього чисел. 2. Первинне закріплення (с. 48, завдання 340) — Поставте у виразах дужки по-різному. — Обчисліть їх значення. 3. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (г. 48) Множити числа можна в будь-якому порядку. Результат множення не залежить від порядку запису множників. 4. Робота над задачею (с. 48, завдання 342) Аналіз умови задачі. Складання короткої умови. Було — 50 кг цукру Насипали — ? по 3 кг цукру Залишилось — 23 кг цукру — Чи можемо зразу дати відповідь на питання задачі? Чому? — Як дізнатися, скільки цукру насипали? — Яку дію треба виконати, щоб відповісти на головне питання задачі? — Запишіть розв’язання в зошити. Сильніші учні складають вираз, усі решта розв’язують задачу по діях. Розв’язання 1) 50 - 23 = 27 (кг) — насипали 2) 27 : 3 = 9 (пакетів) Відповідь: у 9 пакетів насипали цукор. 5. Творча робота над задачею — Складіть задачу, подібну до попередньої, за виразом: (25 - 13) : 2. Фізкультхвилинка Із-за парт всі миттю встали, Гарно спинки підрівняли. Вгору тягнимось усі, Мов трава в дрібній росі. Потім легко всі присіли, Наче ноги заболіли. Потім встали, руки в боки І зробили два підскоки. Каблучками цок-цок. І продовжим знов урок. V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 48, завдання 343) Аналіз умови задачі. Складання короткої умови. Принесли — 48 брусків Використали — 4 коробки по 6 брусків Залишилось — ? Після аналізу умови задачі учні розв’язують її самостійно. Розв’язання 1) 6 ∙ 4 = 24 (б.) — використали 2) 48 - 24 = 24 (б.) Відповідь: залишилося 24 бруски пластиліну. 2. Розв'язування рівнянь (с. 48, завдання 341) Перший рядок з коментуванням; другий — самостійно. 3. Гра «Число загубилось» 4. Робота з геометричним матеріалом (с. 48-49, завдання 344) — Розгляньте малюнки. — Знайдіть довжину відрізка CD. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що повторили на уроці? — Яке завдання здалося найскладнішим? Чому? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 49, завдання 345; 346. | |
Переглядів: 284 | |
Всього коментарів: 0 | |