Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 38. МНОЖЕННЯ ЧИСЕЛ 0 І 1. МНОЖЕННЯ НА 0 І 1Мета: ознайомити учнів з випадками множення, коли одним із множників є числа 1 і 0; закріпити вміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. «Веселі задачі» • Коли Знайки і Незнайки Вивчили табличку, Було в них за звичку: Знайки добре все зробили, А Незнайки помилились. І, звичайно, що на балах Усе це відбилось. У класі є аж 40 учнів, Знайків із них — 36. Решта, відомо, Незнайки — Кожен у класі з них гість. У скільки разів Незнайків Менше у класі, ніж Знайків? На скільки більше у класі Знайків, Ніж безтурботних Незнайків? • Учні у класі на уроці Провели змагання: Хто з них швидко і правильно Розв’яже рівняння. І взялися дві команди Разом за завдання. Ось вам, прошу, результат — Готові рівняння. У Незнайків їх є 9, У Знайків — аж 72! Отож, прошу вас сказати, У скільки разів Незнайкам Треба краще працювати? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні ми ознайомимося з випадками множення, коли одним із множників є числа 1 і 0, продовжимо роботу над задачами. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота (с. 49, завдання 347) — Поясніть, що показує кожний множник. — З якою дією пов’язана дія множення? (Із дією додавання) — Замініть множення додаванням. — Обчисліть кожну рівність. 2. Пояснення нового матеріалу (с. 49, завдання 348) — Замініть дію множення дією додавання. — Знайдіть результат. 1 ∙ 4 = 1 + 1 + 1 + 1 = 4 1 ∙ 6 = 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1= 6 Висновок. При множенні на 1 отримали у добутку те число, на яке множили. 1 ∙ а = а 0 ∙ 5 = 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 0 0 ∙ 7 = 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 0 Висновок. При множенні числа 0 на будь-яке число отримуємо нуль. 0 ∙ а = 0 — На що вказує перший множник? (Яке число будемо додавати.) — На що вказує другий множник? (Скільки разів будемо додавати другий множник.) 3. Усна лічба 1 ∙ 9 0 ∙ 4
0 ∙ (7 + 2) 1 + 9 0 + 4 1 ∙ 6 + 3 0 ∙ 7 + 2 — Яка дія виконується першою — та, що в дужках, або множення? (Дія в дужках) 4. Тренувальна вправа (с. 49, завдання 349) — Чи можна замінити додаванням добутки 5 ∙ 1 та 6 ∙ 0? (Добутки 5 ∙ 1 та 6 ∙ 0 не можна замінити додаванням однакових доданків. При множенні на 1 та 0 застосовують відповідні правила.) 5. Повторення теоретичного матеріалу При множенні будь-якого числа на одиницю у добутку дістаємо те саме число. а ∙ 1 = а При множенні будь-якого числа на нуль у добутку дістаємо нуль. а ∙ 0 = 0 Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Тренувальна вправа (с. 49, завдання 350) — Перевірте виконання переставного і сполучного законів при множенні на 1 і на 0 за правилами. 2. Робота над задачею з буквеними даними (с. 50, завдання 352) — Прочитайте задачу. — Чим цікава ця задача? (Вона містить буквені дані.) — Скільки винограду в першому кошику? (а кг) — Що відомо про другий кошик? — Як дізнатися, скільки винограду в другому кошику? (а : 2) — Щоб дізнатися, скільки винограду в обох кошиках, потрібно... (а + а : 2). — У скільки ящиків розкладемо ввесь виноград? — Як дізнатися, скільки кілограмів винограду в одному ящику? ((а + а : 2) : 4) Відповідь: (а + а : 2) : 4. 3. Робота над нерівностями (с. 49, завдання 351) 4. Самостійна робота (с. 50, завдання 353) — Розв’язання запишіть за допомогою виразу. 63 : (35 : 5) = 9 (кг) 5. Творча робота над задачею — Складіть подібну задачу за схемою, поданою у підручнику (с. 50). 6. Завдання з логічним навантаженням (с. 50, завдання 354) У мами 36 цукерок. Вона роздасть їх 4 діткам. 4 ∙ 7 + 8 = 36 4 ∙ 9 = 36 VI. ПІДСУМОК УРОКУ 1. Бесіда — Що отримаємо в добутку при множенні на 1 ? — Що отримаємо при множенні будь-якого числа на 0? 2. Гра «Найрозумніший» Якщо о 12 годині ночі йде дощ, то чи може бути сонячна погода через 72 години? Відповідь: ні, адже через 72 години знову буде ніч. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 50, завдання 355; 356. | |
Переглядів: 354 | |
Всього коментарів: 0 | |