Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 3. ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. СКЛАДАННЯ І РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА КОРОТКИМ ЗАПИСОММета: повторити прийоми табличного додавання і віднімання двоцифрових чисел в переходом через десяток; формувати вміння порівнювати довжину відрізків, розв'язувати задачі за коротким записом; розвивати логічне мислення, просторове уявлення, математичне мовлення; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант • Запишіть число, в якому 7 десятків і 8 одиниці; 4 десятки і 5 одиниць. • Запишіть найменше двоцифрове число. • Запишіть «сусідів» числа 39. • Запишіть число, попереднє до числа 80. • Запишіть число, наступне до числа 49. • Запишіть число 73 у вигляді суми розрядних доданків. • Запишіть у вигляді прикладу: як утворити число 69 з попереднього числа? • Запишіть у вигляді прикладу: як утворити число 90 з наступного за ним числа? • Запишіть у вигляді прикладу: скільки дістанемо, якщо від числа 24 відняти кількість його одиниць? Відповіді: 78; 45; 10; 38; 40; 79; 50; 73 = 70 + 3; 68 + 1 = 69; 91 - 1 = 90; 24 - 4 = 20. 3. Робота за індивідуальними картками Картка 1 1) Обчисліть значення виразу 45 + а, якщо а = 12. 2) Знайдіть периметр трикутника, сторони якого дорівнюють 5 см, 7 см, 2 см. Картка 2 1. Обчисліть значення виразу 36 + а, якщо а = 13. 2. Знайдіть периметр трикутника, сторони якого дорівнюють 6 см, 8 см, 5 см. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повторимо прийоми табличного додавання і віднімання двоцифрових чисел, порівнюватимемо довжину відрізків, розв’язуватимемо задачі. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота (с. 6, завдання 23) — Прочитайте правило в підручнику нас. 6. — Користуючись цим твердженням, обчисліть та випишіть парами вирази, числові значення яких рівні. 2. Пояснення вчителя (с. 6, завдання 24) — При додаванні і відніманні двоцифрових чисел з переходом через десяток ми користуємося прийомом розкладання числа на два зручні доданки: — А можемо розкласти на розрядні доданки. 15 - 8 = 7 10 - 8 = 2 5 + 2 = 7 3. Розв'язування прикладів з коментуванням (с. 6, завдання 25) 4. Розв'язування кругових прикладів. Робота в групах (с. 6, завдання 26) Клас об’єднати в групи. Кожний учень групи розв’язує по одному прикладу і передає естафету іншому учаснику. Переможе група, яка швидше розв’яже приклади та отримає початковий результат. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Самостійна робота (с. 6, завдання 27) — Складіть задачі за коротким записом та розв’яжіть їх. — Розв’язання запишіть виразом. Перевірка виконаної роботи.
2. Робота з геометричним матеріалом 1) С. 6, завдання 28. — Назвіть точки, які лежать поза кругом; усередині круга; на колі. — Які з відрізків є радіусом круга і кола, діаметром круга і кола? 2) С. 7, завдання 31. 1 дм = 10 см 10 см — 8 см = 2 см — відрізок КМ — На скільки сантиметрів відрізок КМ коротший за відрізок АВ? 3. Робота з нерівностями (с. 7, завдання 30) — Поставте необхідний знак Під час пояснення використовуйте допоміжні слова: • «Я вважаю...» • «На мою думку...» • «Тому, що...» 4. Робота над задачею (с. 6, завдання 29) 11 - 7 = 4 (кг) — За рахунок чого маса глини зменшилась? (За рахунок випаровування води під час сушіння.) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Як називаються компоненти при додаванні? — У яких прикладах ми розбиваємо компоненти на розрядні доданки, а в яких — на зручні? Чому? 12 - 9 25 + 4 9 + 2 69 – 40 VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 7, завдання 32; 33. | |||||||||||||
Переглядів: 361 | |
Всього коментарів: 0 | |