Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 44. ЧИТАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЗАПИСАНИХ У НУМЕРАЦІЙНІЙ ТАБЛИЦІ. ДОДАВАННЯ РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮМета: вправляти учнів у читанні й утворенні трицифрових чисел, у розв'язуванні задач; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мовлення; прищеплювати інтерес до уроків математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра «Хто швидше?»
3. Усні обчислення за завданнями 406; 407 (с. 67) 4. Математичний диктант • Запишіть числа 105; 130; 118; 192. • Розкладіть числа на розрядні доданки: 107; 120; 159. • Запишіть значення виразу а : 8, якщо а = 72. (72 : 8 = 9) • Різницю чисел 80 і 17 зменшіть у 7 разів. ((80 - 17) : 7=9) • Число 6 помножте на різницю чисел 36 і 29. (6 ∙ (36 - 29) = 42) • Зменшуване 71, від’ємник виражений добутком чисел 7 і 7. Запишіть різницю. (71 - 7 ∙ 7 = 22) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми будемо працювати над трицифровими числами, будемо вчитися читати й утворювати ці числа, продовжимо роботу над задачами на спільну роботу. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота. Читання чисел за нумераційною таблицею (с. 61, завдання 408) — Запишіть числа, подані в першій таблиці. — Прочитайте числа, записані в другій таблиці. 2. Утворення чисел шляхом додавання чисел різних розрядів (с. 61, завдання 409) — Розв’яжіть приклади з коментуванням. — Зачитайте числа, у яких є всі розрядні одиниці. — Зачитайте числа, у яких відсутні одиниці І розряду. — Зачитайте числа, у яких відсутні одиниці II розряду. — Яке число утвориться, якщо у ньому будуть відсутні одиниці III розряду? 3. Робота над задачею на спільну роботу (с. 61, завдання 410) Аналіз умови задачі. Складання і запис на дошці короткої умови задачі.
— Розв’яжіть задачу за планом. 1) Скільки сторінок набирають обидва оператори за 1 годину? 2) Скільки часу оператори повинні працювати разом у такому темпі, щоб набрати 49 сторінок? Сильніші учні розв’язують задачу самостійно, решта учнів — за допомогою картки-підказки. 1) [ ] + [ ] = [ ] 2) [ ] : [ ] = [ ] Взаємоперевірка виконаної роботи. Розв’язання 1) 3 + 4 = 7 (сторінок) — обидва оператори за годину 2) 49 : 7 = 7 (год) Відповідь: за 7 годин. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Аналіз задачі за розв'язанням у підручнику (с. 61, завдання 411) — Розгляньте умову та розв’язання задачі. — Скажіть, на яке запитання знайшли відповідь? 2. Самостійна робота — Складіть задачу, подібну до попередньої, та розв’яжіть її. Сильніші учні записують розв’язання виразом. Під час перевірки кілька учнів записують варіанти своїх розв’язань на дошці. — Отже, вираз [ ] ∙ [ ] + [ ] є розв’язанням кожної задачі, яку ви склали на уроці. 3. Творча робота над задачею На першій поличці стояло 9 книг, а на другій — у 3 рази більше. Скільки книг на двох поличках разом? — Відшукайте помилку в розв’язанні. 1) 9 : 3 = 3 (кн.) — на другій поличці; 2) 9 + 3= 11 (кн.) Відповідь: усього 11 книг. — Розв’яжіть задачу правильно (усно). 4. Завдання з логічним навантаженням 1) У математиці лише 9 цифр. Запишіть 7 трицифрових чисел, використавши ці цифри за умови, що одна і та сама цифра у числі не повторюється. Зразок: 123; 456; 789; 921; 384; 682; 109. 2) Завдання 412 (с. 62). Відповідь: 200; 205; 220; 225; 240; 245; 700; 705; 720; 725; 740; 745. Найбільше число 745. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Як називають одиниці І розряду? — Як називають одиниці II розряду? — Як називають одиниці III розряду? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 62, завдання 413; 414. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Переглядів: 288 | |
Всього коментарів: 0 | |