Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 46. ЗАПИС І ЧИТАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ТРИ ДІЇМета: закріпити знання усної і письмової нумерації трицифрових чисел; вправляти учнів у розв'язуванні задачі на три дії; розвивати вміння порівнювати трицифрові числа; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати пізнавальний інтерес. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра «Хто швидше?» 3. Гра «Допоможи Незнайкові» — Знайдіть і виправте помилки в обчисленнях. 4. Гра «Добери число» — Установіть закономірність та запишіть пропущені числа. 5. Розв'язування прикладів «ланцюжком» (с. 63, завдання 424) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми будемо працювати з трицифровими числами: додавати, віднімати, порівнювати, розв’язувати задачі на три дії та вдосконалювати обчислювальні навички. IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Математичний диктант за завданням 427 (с. 63) — Запишіть цифрами числа. Учитель диктує числа з підручника. Один учень працює за закритою дошкою. Самоперевірка виконаної роботи. — Прочитайте записані числа. — Скільки серед них трицифрових? — Скільки двоцифрових чисел? — Скільки всього чисел записали? 2. Порівняння чисел з коментуванням біля дошки (с. 63, завдання 425) 3. Гра «Склади намисто» (с. 63, завдання 426) — Запишіть числа в порядку зростання. 4. Самостійна робота (с. 64, завдання 428) — Запишіть кожне з чисел у вигляді суми розрядних доданків. Фізкультхвилинка 5. Робота над задачею на три дії (с. 64, завдання 429) Аналіз задачі за питаннями вчителя. Складання короткої умови. — Чи можна одразу відповісти на питання задачі? Чому? — Що відомо про жито? — Як знайти, скільки посіяли жита? (Дією ділення) Чому? — Що відомо про гречку? — Чи можемо дізнатися, скільки було гречки? (Ні) Чому? — Як знайти, скільки було пшениці і жита разом? — Як знайти, скільки було гречки? Запис розв’язання задачі з коментуванням. Розв’язання 1) 30 : 5 = 6 (кг) — було жита; 2) 30 + 6 = 36 (кг) — жита і пшениці разом; 3) 36 : 4 = 9 (кг) Відповідь: 9 кг гречки. 6. Робота над задачею з буквеними даними (с. 64, завдання 430) Аналіз умови задачі. Було — ? Вийшло — 27 уч. Залишилось — ?, 27 : k — Прочитайте вираз до задачі, записаний у підручнику. — Поясніть, про що дізнаємося кожною дією. — Обчисліть відповіді при k = 9. Розв’язання (27 : 9) + 27 = 30 (уч.) 7. Робота з геометричним матеріалом (с. 64, завдання 431) — Розгляньте, як побудовано кола в прямокутнику. — Знайдіть ширину прямокутника. 8 : 4 = 2 (см) V. ПІДСУМОК УРОКУ — Що повторили на уроці? — Яке завдання було найскладнішим? Чому? Хвилинка цікавої математики. Гра «Відгадай задумане число» Число задумали. Взяли Й рівно стільки ж додали. На два поділили результат І додамо до нього п’ять. Цей результат мені скажіть – Задумане вгадаю вмить. (Відніміть від результату 5 — і отримаєте «задумане» число.) VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 64, завдання 432; 433. | |
Переглядів: 280 | |
Всього коментарів: 0 | |