Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 48. МІРИ ДОВЖИНИ. МІЛІМЕТР. ВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ ДОВЖИНИ. КРЕСЛЕННЯ І ВИМІРЮВАННЯ ВІДРІЗКІВ. АНАЛІЗ РОЗВ'ЯЗАННЯ ЗАДАЧІ НА ТРИ ДІЇМета: ознайомити учнів з новою одиницею довжини — міліметром; повторити перетворення іменованих чисел; вправляти у кресленні і вимірюванні відрізків; формувати вміння розв'язувати задачі на три дії складанням виразу; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра «Найрозумніший» — Яке дерево дає плоди один раз на життя? Відповідь: 100. а) Яблуня — 80; б) папайя — 100; в) кедр — 70. 3. Математичний диктант — Запишіть числа 108; 120; 116; 146. — Запишіть число; що передує кожному з чисел: 100; 130; 178. — Запишіть наступне число; до чисел 476; 164; 300. Взаємоперевірка. 4. Фронтальне опитування На дошці записано число 508. — Прочитайте число. — Одиниці якого розряду відсутні в цьому числі? — Скільки в числі одиниць І розряду? II розряду? III розряду? — Скільки в числі всього сотень, десятків, одиниць? — Назвіть «сусідів» числа. — Збільшіть це число на 100; зменшіть на 8. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроді ми повторимо відомі вам одиниці довжини, ознайомимося з новою одиницею вимірювання довжини — міліметром, проаналізуємо співвідношення між одиницями довжини. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Підготовча робота — Які одиниці вимірювання довжини ми вивчили у 1-му і 2-му класах? (Сантиметр, дециметр, метр) — Заповніть пропуски. 1 м = [ ] дм = [ ] см 2. Пояснення нового матеріалу — Щоб виміряти будь-який предмет потрібні відповідні міри довжини. Проблемна ситуація — Якими одиницями довжини ви будете користуватися, якщо потрібно виміряти: • Довжину дороги? (Кілометрами) • Довжину і ширину класної кімнати? (Метрами) • Довжину олівця? (Сантиметрами) • А довжину мурахи? — Перед тим, як обрати одиницю довжини, прикиньте на око розмір мурахи. Ви бачите, що вона набагато менша від сантиметра. Що ж це за одиниця вимірювання? Це — міліметр. Він у 10 разів менший від сантиметра. Він потрібний не тільки для того, щоб вимірювати предмети завдовжки менші від сантиметра, а ще й для точності вимірювання. Адже математика — це точна наука. Не існує такої величини, як «трішечки». Під час вимірювання відрізка завдовжки 3 см 2 мм не можна сказати, що довжина цього відрізка дорівнює 3 см і «трішечки». Це буде неправильно. Міліметр — десята частина сантиметра, сота частина дециметра, тисячна — метра. — Допишемо в наш рядок ще одну одиницю вимірювання довжини — міліметр. 1 м = [ ] дм = [ ] см = [ ] мм 1 м = 10 дм = 100 см = 1000 мм 3. Первинне закріплення 1) Робота за підручником (с. 66, завдання 444). 2) Практична робота. — Виміряйте довжину олівця, ширину зошита, підручника. 3) Креслення відрізків (с. 66, завдання 445). 4. Перетворення іменованих чисел (с. 67, завдання 446) 5. Самостійна робота (с. 67, завдання 447) — Виміряйте і запишіть довжину кожного відрізка. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 67, завдання 449) Розв’язання 1) 30 + 24 = 54 (в.) — у товарному потязі 2) 54 - 9 = 45(в.) Відповідь: на 45 вагонів більше у товарному потязі, ніж у пасажирському. Творча робота над задачею — Як дізнатися, у скільки разів у пасажирському потязі менше вагонів, ніж у товарному? 54 : 9 = 6 (разів) — Як зміниться відповідь задачі? 2. Самостійна робота (с. 67, завдання 448) 3. Аналіз розв'язання задачі на три дії (с. 67, завдання 450) Аналіз умови задачі за коротким записом на дошці. — Розгляньте записи у підручнику. — Поясніть, про що ми дізнаємося в кожній дії. 4. Завдання з логічним навантаженням (с. 68, завдання 451) Розв’язання 1) 18 - 2 = 16 (р.) 2) 16 : 2 = 8 (р.) 3) 8 + 2 = 10 (р.) Відповідь: в одному акваріумі 8 рибок, а в другому — 10 рибок. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що нового дізналися на уроці? — Скільки міліметрів в 1 см? 1 дм? 1 м? Гра «Відгадай задумане число» Число задумали, взяли Й до нього трійку додали. На шість помножим результат. Ще треба вісімку віднять. Тепер віднімем те число, Що в нас задумане було. Тепер усе на п’ять діліть І результат мені кажіть, А я вгадаю те число, Що в вас задумане було! (Віднявши від результату 2, «вгадати» задумане.) VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 68, завдання 452; 433. | |
Переглядів: 404 | |
Всього коментарів: 0 | |