Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 49. МІРИ ДОВЖИНИ. КІЛОМЕТР. ПОРІВНЯННЯ ЗНАЧЕНЬ ВЕЛИЧИН. ВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ ДОВЖИНИ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮМета: ознайомити учнів з новою одиницею довжини — кілометром; встановити співвідношення кілометра і метра; формувати вміння перетворювати іменовані числа; провести творчу роботу над задачею; вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усна лічба. Завдання для допитливих — Є рибка під назвою карликовий бичок. Обчисліть приклади — і ви дізнаєтеся її довжину. а) 9 см; б) 9 мм; в) 9 дм. Відповідь: 9 мм. 3. Математичний диктант • Число 400 збільшити на 200; 50; 7. • Число 893 зменшити на 300; 90; 3. • Різницю чисел 742 і 700 зменшити у 6 разів. • Різницю чисел 608 і 8 збільшити на 400. Відповіді: 600; 450; 407; 593; 803; 890; 7; 1000. 4. Фронтальне опитування — Скільки сантиметрів у їм? в 1 дм? — Скільки міліметрів у 1 см? в 1 дм? — Порівняйте: 1 мм і 1 см; 14 дм і 140 см; 1 м 5 см і 15 см. — Перетворіть складені іменовані числа на прості. 6 м 8 дм = [ ] дм 7 м 09 см = [ ] мм 3 см 2 мм = [ ] мм — Перша смужка завдовжки 3 см, а друга — 6 мм. У скільки разів перша смужка довша від другої? 5. Практична робота (с. 68, завдання 454) — Виміряйте і порівняйте довжину поданих відрізків АВ і CD. 6. Перетворення іменованих чисел (с. 69, завдання 458) — Запишіть у метрах або в метрах і сантиметрах. 7. Завдання на порівняння з коментуванням (с. 69, завдання 459) ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новою одиницею вимірювання довжини — кілометром, установимо співвідношення кілометра і метра, будемо вчитися визначати відстань, творчо працювати над задачею, вдосконалювати обчислювальні навички. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Пояснення нового матеріалу (с. 69, завдання 455) — Уявіть відстань між Києвом і Харковом. Чи можливо цю відстань виміряти у метрах? Чи зручно так вимірювати? — Великі відстані вимірюють кілометрами. Один кілометр тролейбус проїде приблизно за 2-3 зупинки. А доросла людина може пройти 1 км за 15 хвилин. 1 км = 1000 м 2. Первинне закріплення — Скільки метрів в 1 км? в 7 км? в 5 км? — Скільки кілометрів складає 1000 м; 4000 м? 3. Робота над задачею (с. 69, завдання 456) За 1 годину пішохід проходить 4 км. За скільки годин він зможе пройти 1 год — 4 км ? — 20 км Пояснення вчителя — Кожні 4 км пішохід проходить за 1 год. А 20 км він пройде за стільки годин, скільки разів по 4 км вміщується у 20 км. Учні записують розв’язання. (20 : 4 = 5 (год)) Учитель говорить, що відстань, пройдена за 1 год, називається швидкістю руху. (Зі швидкістю учні докладно ознайомляться у 4-му класі.) 4. Робота над задачею (с. 69, завдання 457) Аналіз умови задачі. Запис розв’язання задачі: 72 : 8 = 9 (км) — Після того, як ми дізналися, що велосипедист проїхав 9 км за 1 годину, можна сказати, що швидкість велосипедиста — 9 км/год. Завдання для допитливих — За скільки годин велосипедист проїде 45 км? 45 : 9 = 5 (год) Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Розв'язування задачі з коментуванням біля дошки (с 70, завдання 461) Учитель акцентує увагу учнів на тому, що задачу можна розв’язати двома способами: 1-й спосіб: [ ] ∙ [ ] - [ ] ∙ [ ] = [ ] 2-й спосіб: ([ ] - [ ]) ∙ [ ] = [ ] — Який спосіб для вас виявився легшим? 2. Самостійна робота. Гра «Шифрувальники» (с. 69, завдання 460) — Обчисліть приклади. Кожна відповідь має свою букву. — Розставте букви в порядку зростання значень відповідних виразів. — Прочитайте, як давні греки називали річку Дніпро. (Борисфен) 3. Творча робота над задачею (с. 70, завдання 462) — Прочитайте задачі та знайдіть серед виразів той, за допомогою якого розв’язується перша задача; друга задача. — Проаналізуйте кожен вираз. — Що означає кожна дія в першому виразі? другому? третьому? — Запишіть у зошит ті вирази, які є розв’язками задач. Перевірка виконаної роботи. Для розумних і допитливих — Змініть другу задачу так, щоб її розв’язанням був перший вираз. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що нового дізналися на уроці? — Скільки метрів в одному кілометрі? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 70, завдання 463; 464. | |
Переглядів: 322 | |
Всього коментарів: 0 | |