Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 50. МІРИ МАСИ. ГРАМ. ТОННА. ЦЕНТНЕР. ВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ МАСИ. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИМета: ознайомити учнів з новими одиницями маси — грамом, тонною; встановити співвідношення між грамом і кілограмом, між кілограмом і тонною; формувати вміння розв'язувати задачі з буквеними даними; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення. Гра «Хто швидше?» (додаток) 3. Робота за таблицею 4. Перетворення іменованих чисел — Запишіть у сантиметрах. 6 дм 2 см = [ ] 8 м = [ ] 5 м 4 дм 3 см = [ ] — Запишіть у міліметрах. 8 см 6 мм = [ ] 7 дм 2 мм = [ ] 4 дм 8 см 1 мм = [ ] — Запишіть у метрах. 350 дм = [ ] 700 см = [ ] III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новими одиницями вимірювання маси, пригадаємо вже відомі вам, встановимо відношення між одиницями маси. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Підготовча робота — Які одиниці вимірювання маси знаєте? — Які величини ми вимірюємо кілограмами? За допомогою якого приладу? (Терезів) Створення проблемної ситуації — А якщо потрібно зважити дрібну річ, яка важить менше 1 кг, що будемо робити? — Ось тут у пригоді стане дрібна одиниця вимірювання маси — грам, 2. Ознайомлення з одиницею маси — грамом — Масу предметів, які легші за 1 кг, вимірюють грамами. Один грам — це тисячна частина кілограма. Отже, 1000 г = 1 кг. 3. Практична робота. Зважування дрібних предметів Демонстрування терезів і гирьок для зважування (можна взяти в кабінеті фізики). 4. Ознайомлення з одиницею маси — тонною — А якщо потрібно виміряти масу синього кита, які одиниці маси ми для цього використаємо? — Тут у пригоді стане найбільша одиниця маси — тонна. 1 т = 1000 кг 5. Первинне закріплення (с. 71, завдання 466) — Прочитайте таблицю. 1 ц = 100 кг 1 т = 10 ц 1 т = 1000 кг — Користуючись таблицею, виконайте завдання. • Запишіть у центнерах: 500 кг; 800 кг; 300 кг; 3 т; 8 т 500 кг. • Запишіть у кілограмах: 7 ц; 6 ц; 2 ц. 6. Усне розв'язування задачі (с. 72, завдання 467) Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Завдання за малюнком (с. 72, завдання 468) — Визначте масу одного кроля. Розв’язання 1) 5 + 5 = 10 (кг) — маса гирьок на правій чаші 2) 10 - 1 = 9 (кг) — маса трьох кролів 3) 9 : 3 = 3 (кг) Відповідь: 3 кг маса одного кроля. 2. Гра «Шифрувальник» (с. 70-71, завдання 465) 3. Розв'язування задачі з буквеними даними (с. 72, завдання 469) Ціна одного метра тканини Ь грн. Усього тканини о метрів. Вартість усієї тканини с грн.___________
— Що таке ціна? (Це вартість одного предмета, одиниця товару.) — Що таке вартість? (Вартість — це кількість грошей, отриманих за всю тканину.) — Про які величини ми дізнаємося, якщо обчислимо такі вирази:
с : а — (кількість) — Як зміниться кількість придбаного товару при збільшенні вартості у кілька разів за однакової ціни? — А якщо вартість зменшиться в кілька разів? 4. Самостійна робота. Тестування (додаток) 1 варіант 1) Число триста п’ятдесят записують так: а) 305; б) 350; в) 355. 2) У числі 146: а) сто сотень, сорок десятків, шість одиниць; б) одна сотня, чотири десятки, шість одиниць; в) одна сотня, сорок десятків, шість одиниць. 3) Число 376 записують сумою розрядних доданків так: а) 300 + 70 + 6; б) 300 + 76; в) 300 + 7 + 6. 4) «Сусідами» числа 869 є: а) 860 і 870; б) 859 і 879; в) 868 і 870. 5) 85 мм = [ ] см [ ] мм. а) 8 см 50 мм; б) 8 см 5 мм; в) 80 см 5 мм. 6) 9000 кг = [ ] т. а) 9 т; б) 90 т; в) 900 т. 2 варіант 1) Число чотириста п’ять записують так: а) 405; б) 450; в) 455. 2) У числі 153: а) сто сотень, п’ятдесят десятків, три одиниці; б) одна сотня, п’ять десятків, три одиниці; в) одна сотня, п’ятдесят десятків, три одиниці. 3) Число 284 записують сумою розрядних доданків так: а) 200 + 80 + 4; б) 200 + 84; в) 200 + 8 + 4. 4) «Сусідами» числа 819 є: а) 810 і 820; б) 818 і 820; в) 809 і 810. 5) 78 мм = [ ] см [ ] мм. а) 7 см 80 мм; б) 7 см 8 мм; в) 70 см 8 мм. 6) 3 т = [ ] кг. а) 300 кг; б) 30 кг; в) 3000 кг. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Які нові одиниці маси запам’ятали? — Що цікавого почули на уроці? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 72, завдання 471; 472. | |||||||
Переглядів: 390 | |
Всього коментарів: 0 | |