Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 52. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ КРУГЛИХ СОТЕНЬ. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ КРУГЛИХ ДЕСЯТКІВ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮМета: проаналізувати результати контрольної роботи; організувати роботу над помилками; ознайомити учнів з додаванням і відніманням круглих сотень і круглих десятків з переходом через десяток; удосконалювати вміння розв'язувати задачі та творчо їх опрацьовувати; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Аналіз контрольної роботи 1) Оголошення результатів виконаної роботи. 2) Колективна робота над типовими помилками. 3) Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі. 2. Усна лічба. Гра «Я вмію швидко рахувати» 80 + 5 600 + 50 + 8 300 + 40 + 7 10 + 4 200 + 30 + 2 800 + 60 + 3 — Скільки сотень у числі 360; 707; 800? — Скільки всього десятків у числі 745; 430; 80; 102? (74 дec.; 43 дec.; 8 дec.; 10 дec.) 3. «Веселі задачі» • Свинки жолуді збирали, В 6 тарілок вже розклали: 9 жолудів на кожній, Сьома поки що порожня. Скільки в сьому покладуть, Якщо 60 зберуть? (60 - 9 ∙ 6 = 6 (ж.)) • 8 зошитів у Люсі, Більше вчетверо в Марусі. Порахуйте зразу, Скільки буде разом? (8 ∙ 4 + 8 = 40 (з.)) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми розглянемо прийоми додавання і віднімання круглих сотень і десятків, продовжимо роботу над задачами. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Підготовча робота (с. 74, завдання 473) — Запишіть кожне число у вигляді суми розрядних доданків. 2. Вступна бесіда (с. 74, завдання 474) — Пригадайте, як ми додавали і віднімали круглі трицифрові числа. — Як до 200 додати 700? Як від 800 відняти 300? (200 — це 2 сотні, а 700 — це 7 сотень, 2 с. + 7 с. = 9 с., або 900. 800 — це 8 сотень, а 300 — це 3 сотні, 8 с. - 3 с. = 5 с., або 500.) — Як ми додамо 60 і 90? Міркуйте так: 60 — це 6 дес., 90 — це 9 дес., 6 дес. + 9 дес. = 15 дес., або 150. — Як ми віднімемо від 120 число 30? Міркуйте так: 120 — це 12 дес., 30 — це 3 дес., 12 дес. - 3 дес. = 9 дес., або 90. 3. Первинне закріплення (с. 74, завдання 475) — Розв’яжіть приклади з коментуванням біля дошки. 1000 - 700 = 300 (Щоб від 1000 відняти 700, треба від 10 сотень відняти 7 сотень. Отримаємо 3 сотні.) 300 + 300 = 600 (3 coт. + 3 coт. = 6 coт.) — Як можна визначити кількість десятків у числі? (Потрібно відкинути цифру одиниць і прочитати двоцифрове число, яке утворилося.) 640 - 600 = 40 (64 дес. - 60 дес. = 4 дес.) 640 - 40 = 600 (64 дес - 4 дес. = 60 дес.) Аналогічно учні коментують розв’язання наступних прикладів. 4. Самостійна робота (с. 74, завдання 476) Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 75, завдання 478) — Прочитайте задачу. Що купувала мама? (Ковбасу і масло) — Скільки ковбаси купила мама? (500 г) — Чи знаємо ми, скільки грамів масла купила мама? (Ні) — Але що ми знаємо? (Що масла на 300 г менше.) — Чи можемо ми дізнатися, скільки масла купила мама? — Що для цього треба зробити? (500 - 300 = 200 (г) масла) — Чи відповіли ми на питання задачі? (Ні) — Що запитується в задачі? (Яка маса всієї покупки?) — Чи можемо ми відповісти на це питання? — Що треба для цього зробити? (500 + 200 = 700 (г)) — Дайте повну відповідь на питання задачі. (Маса всієї покупки 700 грамів.) Розв’язання задачі учні записують самостійно в зошитах з поясненням до першої дії і повного відповіддю. 2. Творча робота над задачею (с. 75 завдання 479) — Прочитайте задачу. — Що нам відоме? (Що в першому баку 40 л води, а в другому — 30 л, і що з двох баків відлили 20 л води.) — Що ми можемо дізнатися, маючи такі дані? (Скільки літрів води залишилося в двох баках? На скільки літрів води залишилося менше в першому баку, ніж у другому, якщо воду відливали з першого баку? На скільки літрів води більше буде в першому баку, ніж у другому, якщо воду відливали з другого баку?) 3. Геометричний матеріал (с. 74, завдання 477) — Як називаються фігури, які ви бачите на малюнку? Назвіть їх. — Що називається кутом? Кут — це фігура, утворена двома променями, що виходять з однієї точки. Спільний початок променів називається вершиною кута, а самі промені — сторонами кута. Кути бувають прямі і непрямі. — Який кут є прямим? (Кут, що виходить у результаті перегинання аркуша паперу на чотири рівні частини, є прямим. Величина цього прямого кута дорівнює величині більшого кутакреслярського трикутника. Тому при означенні, чи є кут прямим, ми на нього накладаємо прямий кут креслярського трикутника, або косинця.) — Крім прямих кутів, які ще кути вам відомі? (Кути більше прямого — тупі кути і кути менше прямого — це гострі кути.) — Як визначити вид кута? (Треба накласти на даний кут прямий кут креслярського трикутника або косинця: якщо він уміщається всередині прямого кута, то цей кут менше від прямого; якщо прямий кут уміщається всередині даного кута, то даний кут більше від прямого.) — Покажіть вершину і сторони кожного прямого кута. Практична робота — Накресліть у зошиті прямий кут за допомогою косинця. — Позначте буквами його сторони і вершину. Гра «Знайди прямий кут» За допомогою трикутника-лінійки учні шукають прямі кути на своїй парті І підручник, зошит, пенал, коробка з олівцями і т. ін.); знаходять візуально прямі кути в класному кабінеті (дошка, шафа, вікно, двері і т. ін.). 4. Розв'язування завдань з логічним навантаженням (с. 75, завдання 480) — Прочитайте задачу. — Чи можемо ми відразу відповісти на питання задачі? (Ні) — Чому? (Ми не знаємо, скільки важить мідь.) — Чи можемо ми дізнатися масу міді? (Якщо ввесь зливок важить 1 кг, або 1000 г, а срібла у ньому — 700 г, то 1000 - 700 = 300 (г) — маса міді.) — Знаючи масу міді, дайте відповідь на головне питання задачі. (700 - 300 = 400, на 400 грамів у зливку більше срібла, ніж міді.) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Яким способом обчислення користувалися під час додавання і віднімання круглих сотень та десятків? Наведіть приклади. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 75, завдання 481; 482. | |
Переглядів: 214 | |
Всього коментарів: 0 | |