Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 54. УСНЕ ДОДАВАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ВИДУ 520 + 340. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІМета: ознайомити учнів із додаванням трицифрових чисел виду 520 + 340; формувати вміння розв'язувати розширені задачі на зведення до одиниці; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Завдання для допитливих (додаток) — У якій країні з’явилися перші школи? Приклади розв’яжіть і відповідь знайдіть. а) У Греції — 907; б) в Україні — 870; в) у Єгипті — 807. — Перші школи з’явилися в Єгипті приблизно 3-4 тис. років тому. 3. Математичний диктант • Запишіть числа у вигляді суми розрядних доданків: 583; 699; 860; 907. • Запишіть число, що передує кожному з чисел: 867; 499; 900. • Запишіть наступне число, до числа 364; 159; 600. • Запишіть цифрами числа: двісті вісімнадцять, сімсот сімдесят сім, триста сорок, п’ятсот чотири, триста чотирнадцять, триста. Взаємоперевірка робіт. 4. Фронтальне опитування — Які розряди має число 328? — Що означають в записі числа 328 цифри 2; 8; З? — Скільки всього в числі десятків? одиниць? — Скільки всього в числі одиниць? — Яке найбільше число можна записати цими цифрами? (832) — Яке найменше число можна записати цими цифрами? (238) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми розглянемо новий спосіб додавання трицифрових чисел. Продовжимо роботу над розв’язуванням розширеної задачі на зведення до одиниці. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Підготовча робота — Як легко і швидко обчислити приклади? 400 + 50 + 300 + 20 30 + 60 + 500 + 200 — Який закон додавання використали? — Який висновок можемо зробити? (Від перестановки доданків сума не змінюється.) 2. Пояснення нового матеріалу (с. 77, завдання 492) — Щоб знайти суму чисел 520 і 340, треба кожне з чисел розкласти на розрядні доданки; сотні і десятки. Потім окремо додати сотні (500 + 300 = 800) і десятки (20 + 40 = 60). Додавши отримані числа (800 + 60 = 860), отримали відповідь. Висновок. Сотні додають до сотень, десятки — до десятків. Знайдені результати додають. 3. Первинне закріплення 1) Усні обчислення (с. 77, завдання 493). — Поясніть обчислення виразу. 2) Обчисліть приклади (с. 77, завдання 494). Перший рядок — з коментуванням, другий — самостійно. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Розв'язування розширеної задачі на зведення до одиниці Аналіз задачі за питаннями. Складання короткої умови у вигляді таблиці.
— За скільки днів у майстерні ремонтували 42 парасольки? (За 6 днів) — Чи знаємо ми, скільки парасольок ремонтували за 1 день? (Ні) — Як це дізнатися? (42: 6 = 7) — На скільки парасольок більше почали ремонтувати в майстерні за 1 день? (На 2) — Яке головне питання задачі? Один учень працює біля дошки, розв’язує задачу з коментуванням. Розв’язання 1) 42 : 6 = 7 (п.) — за 1 день ремонтували у майстерні 2) 7 + 2 = 9 (п.) — за 1 день стали ремонтувати в майстерні 3) 9 ∙ 3 = 27 (п.) Відповідь: 27 парасольок відремонтують у майстерні за 3 дні. 2. Творча робота над задачею (с. 77, завдання 497) — Складіть задачу за поданим виразом. 420 + (420 - 210) У магазин привезли 420 кг цибулі, а картоплі — на 210 кг менше. Скільки всього кілограмів овочів привезли в магазин? 3. Самостійна робота (с. 77, завдання 495) — Розв’яжіть задачу, склавши до неї коротку умову. Один учень працює за закритою дошкою. Перевірка виконаної роботи. Відповідь: 390 років живе липа. 4. Задача з логічним навантаженням (с. 77, завдання 498) Щоб серед вийнятих кульок була хоча б одна біла кулька, треба зразу взяти з коробки 4 кульки. Щоб серед вийнятих кульок були хоча б дві кульки одного кольору, треба зразу взяти з коробки 3 кульки. VI. ПІДСУМОК УРОКУ Вправа «Незакінчене речення» • Сьогодні на уроці ми навчилися... • Мені сподобалось... • Я б хотів (ла)... • А я зазнав труднощів під час... • Знання мені знадобляться, щоб... VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 77, завдання 499; 500. | ||||||||||
Переглядів: 315 | |
Всього коментарів: 0 | |