Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 56. УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 430 + 500; 430 + 50; 760 - 400; 760 - 40. СКЛАДЕНА ЗАДАЧА, ЩО МІСТИТЬ СУМИ ДВОХ І ТРЬОХ ДОДАНКІВМета: формувати в учнів уміння застосовувати загальні правила додавання і віднімання трицифрових чисел до окремих випадків, коли в одному із компонентів цих дій відсутні сотні або десятки; закріплювати вміння розв'язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с. 147) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над додаванням і відніманням трицифрових чисел, а також закріпимо вміння розв’язувати задачі, що містять суми двох і трьох доданків. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Підготовча робота (с. 80, завдання 510) — Розв’яжіть приклади з коментуванням. 2. Пояснення вчителя за структурними записами (с. 80, завдання 511) — Для того, щоб до 430 додати 500, потрібно перший доданок розкласти на розрядні доданки (400 і 30). У другому доданку першого прикладу немає десятків. Отже, треба додати 400 і 500 та до знайденого результату додати 30: 400 + 500 = 900 900 + 30 = 930 У другому прикладі у другому доданку немає сотень. Отже, треба додати 30 до 50, а знайдений результат додати до 400: 30 + 50 = 80 400 + 80 = 480 — Поясніть обчислення. 200 + 640 20 + 640 — Поясніть розв’язання прикладів за аналогією до дії додавання. — Як обчислити: 540 - 300; 870 - 30? 3. Первинне закріплення Розв’язування прикладів з коментуванням (с. 80, завдання 512). Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 80, завдання 513) — Скільки відвідувачів прийшло на виставку першого дня? — А другого дня? (Ми не знаємо, але нам відомо, що першого дня вже прийшло на 120 відвідувачів більше, отже, другого — на 120 менше.) — Скільки відвідувачів прийшло другого дня? (470 - 120 = 350 (в.)) — Скільки відвідувачів прийшло на виставку за два дні? (470 + 350 = 820 (в.)) — Розв’яжіть задачу та запишіть розв’язання у зошити. 2. Робота над складеною задачею, що містить суми двох і трьох доданків (с. 80, завдання 514) — Прочитайте задачу. — Чому дорівнює сума трьох чисел? (890) — Чому дорівнює сума першого і другого чисел? (760) — А сума другого і третього? (470) — Що дізнаємося, якщо від 890 віднімемо 760? (Третє число) — Якщо від 890 віднімемо 470? (Перше число) — Якими діями можна знайти друге число? (760 - 420 = 340, або 470 - 130 = 340) Розв’язання з поясненням учні записують у зошитах самостійно. Доцільно наголосити на тому, що задачу можна розв’язати і двома діями. — Зачитайте перший спосіб розв’язання задачі. — Зачитайте другий спосіб розв’язання задачі. 1-й спосіб 1) 890 - 760 = 130 — третє число 2) 890 - 470 = 420 — перше число 3) 760 - 420 = 340 — друге число 2-й спосіб 1) 890 - 760 = 130 — третє число 2) 760 - 420 = 340 — друге число Відповідь: друге число 340. 3. Завдання з логічним навантаженням (с. 80, завдання 516) Робота в групах 1) 32 : 4 = 8 (кг) Відповідь: 8 кг сушених грибів вийде із 32 кг свіжих. 2) (36 + 9) : 9 = 5 (разів) 4. Робота над задачею (с. 80, завдання 515) — Якою була відстань між двома містами? — Яку відстань за годину проїхав перший автобус? — Яку відстань за годину проїхав другий автобус? — Яку відстань за годину проїхали обидва автобуси? — На якій відстані один від одного в ту мить були автобуси? — Запишіть розв’язання, склавши вираз. 280 - (60 + 70) = 150 (км) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що вчилися робити на уроці? — Яке завдання найбільше сподобалося? Чому? — Яке завдання здалося складним? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 81, завдання 517; 518. | |
Переглядів: 375 | |
Всього коментарів: 0 | |