Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 57. ПОРІВНЯННЯ СПОСОБІВ УСНОГО ДОДАВАННЯ КРУГЛИХ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІМета: узагальнити різні способи додавання круглих трицифрових чисел; формувати вміння розв'язувати задачі на зведення до одиниці; повторити обчислення значень виразів зі змінними; розвивати мислення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра «Рибалки» (на порівняння чисел) Учні «ловлять» рибу з числами і вкидають у два відерця: більше, ніж 361, і менше, ніж 361. Числа: 723; 433; 548; 115; 274; 93;975;360. 3. Гра «Хто швидше?» (додаток)
4. Робота за картками індивідуального контролю Картка 1 1. Обчисліть приклади. 390 - 60 720 + 50 120 + 700 2. Розв’яжіть задачу. У парку посадили 80 беріз, а кленів — на 20 менше. Скільки всього дерев посадили? Картка 2 1. Обчисліть приклади. 640 - 130 530 + 240 980 - 350 2. Розв’яжіть задачу. У мотку було 350 г шерсті. Після того, як мама вив’язала рукавички, у мотку залишилось 250 г. Скільки грамів шерсті мама використала на рукавички? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми будемо вчитися розв’язувати приклади на додавання круглих трицифрових чисел різними способами. Продовжимо роботу над розв’язуванням розширеної задачі на зведення до одиниці; будемо розв’язувати вирази з буквеними даними. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Пояснення нового матеріалу 1) — розкладаємо на розрядні доданки До сотень додаємо сотні, до десятків додаємо десятки. 2) — додавання виконуємо послідовно Спочатку до круглого числа додають сотні, а потім десятки. (560 + 200)+ 30 3) — заміна круглих трицифрових чисел десятками 2. Первинне закріплення (с. 82, завдання 520) — Розв’яжіть приклади з коментуванням різними способами. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. 1. Самостійна робота (с. 81, завдання 519) — Поставте букви в порядку зростання значень виразів та прочитайте слово.(Різдво) — Що ви знаєте про це свято? Відповіді: 10; 110; 410; 820; 890; 910. 2. Складання задачі на зведення до одиниці (с. 82, завдання 521) — Складіть задачу за таблицею і питанням: «Скільки деталей виготовив майстер за 7 год?». — Що дізнаємось У першій дії? (Скільки деталей виготовив учень за 1 год.) — Що дізнаємось У другій дії? (Скільки деталей виготовив майстер за 1 год.) — Якою дією можна відповісти на головне питання задачі? (Множенням) — Самостійно запишіть розв’язання в зошити. Творча робота над задачею — Складіть обернену задачу з відповіддю 5. Розв’язання 1) 18 : 6 = 3 (д.) — учень за 1 год 2) 56 : 7 = 8 (д.) — майстер за 1 год 3) 8 - 3 = 5 (д.) Відповідь: на 5 деталей більше виготовляє майстер за 1 годину. 3. Усна лічба (с. 82, завдання 522) — Обчисліть значення буквених виразів Відповіді: 4; 8; 6; 9; 2; 5; 7. 4. Завдання з логічним навантаженням (с. 82, завдання 523) — Запишіть усі трицифрові числа, сума цифр яких дорівнює 8, а цифри не повторюються. (107; 701; 530; 350; 620; 260) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Які завдання на уроці були найскладнішими? — Які завдання вам сподобалися? Чому? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 82-83, завдання 524; 525. | |||||||
Переглядів: 362 | |
Всього коментарів: 0 | |