Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 59. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 230 + 70; 200 - 60. ДІЇ З ІМЕНОВАНИМИ ЧИСЛАМИ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧМета: ознайомити учнів з прийомами додавання і віднімання круглих чисел виду 230 + 70; 200 - 60; формувати вміння виконувати дії з іменованими числами; розвивати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення; вихорувати нтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Фронтальне опитування — Прокоментуйте обчислення різниці 860 - 240 різними способами. — Складіть і розв’яжіть задачу за коротким записом. 3. Робота за картками індивідуального контролю Картка 1 1) Обчисліть приклади. 642 + 315 324 + 483 280 + 513 545 + 125 2) Розв’яжіть задачу. Петрик полив город за 3 години і використав 12 відер води. Скільки відер води використає хлопчик за 6 годин роботи, якщо носитиме за 1 годину на 2 відра більше? Картка 2 1) Обчисліть приклади. 759 - 347 408 - 123 984 - 541 750 - 544 2) Розв’яжіть задачу. За 4 години майстриня пришила 36 ґудзиків. Скільки ґудзиків пришиє майстриня за 2 години, якщо пришиватиме за 1 годину на 4 ґудзики менше? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над розв’язуванням прикладів 3 круглими десятками, пригадаємо, як розв’язувати приклади з іменованими числами, а також будемо розв’язувати задачі. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Підготовча робота — Розв’яжіть і порівняйте пари прикладів. 2. Пояснення нового матеріалу за малюнками (с. 840, завдання 536) (Число 230 розкладаємо на розрядні доданки. До десятків додаємо десятки: 30 + 70 = 100. А потім до сотень додаємо сотні: 200 + 100 = 300.) (Число 200 розкладаємо на 100 і 100. Від однієї сотні віднімаємо 60, дістаємо 40. Отриманий результат додаємо до другої сотні: 100 + 40 = 140.) 3. Первинне закріплення (с. 85, завдання 537) — Обчисліть приклади з коментуванням. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Самостійна робота (с. 85, завдання 539) — Прочитайте задачу. Розв’язання запишіть виразом та обчисліть його. Перевірка виконаних робіт. (1000 - (400 + 400) = 200 (м)) 2. Вправа «Продовж твердження» В 1 кг ... г В 1 м ... дм В 1 м ... см В 1 т ... кг В 1 дм ...см В 1 см ... мм В 1 грн ... к. В 1 ц ... кг 3. Перетворення іменованих чисел (с. 85, завдання 538) 4. Робота над задачею (с. 85, завдання 540) — Прочитайте завдання. — Скільки літрів повітря вдихає людина під час ходьби за хвилину? (9 л) — Чи знаємо ми, скільки літрів повітря вдихає людина за 1 хвилину під час бігу? (Ні, але можемо дізнатися, адже знаємо, що у 5 разів більше.) — Що запитується в задачі? Під час аналізу задачі учитель на дошці складає короткий запис умови у вигляді таблиці.
— Що дізнаємося в першій дії? (Скільки літрів повітря вдихає людина під час бігу за 1 хвилину) — Що дізнаємося в другій дії? (Скільки літрів повітря вдихає людина під час бігу за 2 хвилини) — Скільки дій в задачі? (Дві) — Розв’яжіть задачу виразом. Розв’язання учні записують у зошитах, самостійно з подальшою перевіркою. 5. Завдання з логічним навантаженням (с. 85, завдання 541) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Які способи обчислень ви використаєте під час розв’язування прикладів: 540 + 60; 800 - 20? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 85, завдання 542; 543. | |||||||||||||
Переглядів: 337 | |
Всього коментарів: 0 | |