Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 60. УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ КРУГЛИХ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид)Мета: узагальнити і систематизувати вміння учнів розв'язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; ознайомити учнів з другим видом розширених задач на зведення до одиниці; повторити зв'язок між компонентами та результатами арифметичних дій множення і ділення; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант • Знайдіть суму чисел 230 и 520. • Знайдіть різницю чисел 700 и 120. • На скільки 800 більше, ніж 500? • На скільки 250 менше, ніж 450? • Зменшуване 120, від’ємник 40. Знайдіть різницю. • Число 480 зменшити на 60. • Число 150 збільшити на 70. • Розставте числа в порядку зростання: 800; 254; 496; 521; 245; 701; 209. • Розставте числа в порядку спадання: 157; 201; 107; 571; 701; 102; 517. Відповіді: 750; 580; 300; 200; 80; 420; 220; 209; 245; 254; 496; 521; 701; 800; 701; 571; 517; 201; 157; 107; 102. 3. Фронтальне опитування — Розв’яжіть приклади з коментуванням (с. 85, завдання 544). — Розв’яжіть задачу (усно). У шкільному саду посадили 120 дерев, з них 50 яблунь, 40 груш, а решту — сливи. На скільки більше посадили яблунь, ніж слив? 4. Робота за картками індивідуального контролю Картка 1 За 5 хвилин Оленка помила 40 тарілок. Скільки тарілок помиє дівчинка за 7 хвилин? Картка 2 За перший день черепаха проповзе 120 м, за другий — на 40 м більше, а за третій — на 80 м менше, ніж за 1-й і 2-й дні разом. Скільки метрів проповзе черепаха за третій день? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ . — Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; ознайомимося з другим видом розширених задач на зведення до одиниці; повторимо зв’язок між компонентами та результатами арифметичних дій множення і ділення. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота — Розв’яжіть задачу (коротка умова — на дошці). У 6 пакетах — 42 кг борошна. Скільки пакетів потрібно взяти, щоб розсипати 28 кг борошна? 6 пак. — 42 кг ? — 28 кг Розв’язання 1) 42 : 6 = 7 (кг) — в 1 пакеті 2) 28 : 7 = 4 (п.) 2. Розв'язування задачі (с. 85, завдання 545) — Прочитайте задачу. — З чого був приготований сплав? (Із олова і свинцю.) — Скільки важить сплав? — Скільки в ньому олова? (30 г) — Чи можемо ми дізнатися, скільки свинцю? (Так) — На яке питання шукатимемо відповідь далі? (На скільки більше у сплаві свинцю, ніж олова?) Задача розв’язується фронтально. На дошці і в зошитах — запис короткої умови задачі. Розв’язання 1) 130 - 30 = 100 (г) — свинцю 2) 100 - 30 = 70 (г) Відповідь: на 70 г в сплаві більше свинцю, ніж олова. 3. Розв'язування прикладів з коментуванням (с. 85, завдання 546) 4. Розв'язування задачі (с. 85, завдання 547) Аналіз задачі за питаннями вчителя. Один учень працює біля дошки. Розв’язання. 1) 760 - 320 = 440 (кг) — витратили капусти за перший місяць 2) 440 + 20 = 460 (кг) — витратили капусти наступного місяця 3) 440 + 460 = 900 (кг) Відповідь: 900 кілограмів капусти витратять за два місяці. — Складіть обернену задачу, щоб знайти число 20 кг. 5. Пояснення нового матеріалу (с. 86, завдання 548) — Прочитайте задачу. — Про що можна дізнатися, якщо знаємо, що за 7 годин у цеху виготовляють 28 крісел? (Скільки крісел виготовляють у цеху за 1 годину.) — Знаючи, скільки крісел виготовляють у цеху за 1 годину першого дня, чи можемо ми дізнатися, скільки крісел виготовили у цеху за 1 годину другого дня? (Так, оскільки знаємо, що другого дня стали виготовляти на 1 крісло більше.) — Дізнавшись, скільки крісел виготовили у цеху за 1 годину другого дня, чи можемо ми відповісти на питання задачі? (Так) — Якою дією дізнаємося, за скільки годин цех виготовив 20 крісел другого дня? (Діленням) Складання короткої умови задачі.
Розв’язання 1) 28 : 7 = 4 (кр.) — за 1 годину першого дня 2) 4 + 1 = 5 (кр.) — за 1 годину другого дня 3) 20 : 5 = 4 (год.) Відповідь: за 4 години у цеху виготовили 20 крісел другого дня. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Повторення вивченого про компоненти множення і ділення — Що дістанемо, коли добуток поділимо на другий множник? — Що дістанемо, коли частку помножимо на дільник? — Що дістанемо, коли ділене поділимо на частку? 2. Усне виконання завдання 549 (с. 86) 3. Завдання з логічним навантаженням (е. 86, завдання 550) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Як знайти невідомий множник? — Як знайти невідоме ділене? дільник? — Знайдіть і запишіть замість а такі числа, щоб рівності були правильними. 4 ∙ а = 20 а ∙ 8 = 16 45 : а = 9 а : 7 = 8 VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 86, завдання 551; 552. | ||||||||||
Переглядів: 337 | |
Всього коментарів: 0 | |