Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 6. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 38 + 2; 80 - 4. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКАМета: повторити окремі випадки додавання і віднімання у межах 100; формувати вміння розв'язувати рівняння на знаходження невідомого доданка; складати обернені задачі; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання — Зачитайте розв’язання задач 51. (32 + 44) - 23 = 53 — Що спільного в цих задачах? (Розв’язання) — Чим вони відрізняються? (Умовою, відповіддю) 2. Гра «Доповни до 10» — Числа 2; 5; 6; 7; 8; 9; 3; 4 доповніть до 10. 3. Гра «Число загубилося» 4. Цікаві задачі • Півень голосно кричить, Двадцять людей може збудить. Скільки півнів посадити, Щоб сто людей розбудити? (Може і один розбудити сто людей, якщо вони поруч.) • Киця й котик залюбки Випікали пиріжки. Киця з тіста сім зліпила, Котик з снігу — тільки п’ять. Скільки всіх, малеча мила, Пиріжків вони з їдять? (7 пиріжків) III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні ми продовжимо вчитися розв’язувати рівняння на знаходження невідомого доданка, повторимо окремі випадки додавання і віднімання у межах 100. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Повторення окремих випадків додавання і віднімання у межах 100 (с. 10, завдання 52) — Поясніть розв’язання прикладів. 2. Гра «Хто швидше?» (с. 10, завдання 53) — Випишіть вирази зі значеннями: 1 варіант — 30; 47; 2 варіант — 60; 88. — Перевірте себе. 27 + 3 = 30 55 + 5 = 60 50 - 3 = 47 90 - 2 = 88 3. Колективна робота над задачами (с. 10, завдання 54). — Розгляньте малюнки. — Розв’яжіть першу задачу. (5 + 3 = 8 (л)) — Розв’яжіть другу задачу. (8 - 5 = 3 (л)) — Чим схожі задачі і чим вони відрізняються? — Як називаються такі задачі? (Друга задача є оберненою до першої.) — Складіть ще одну задачу, обернену до розв’язаних. — Розв’яжіть її. 8 - 3 = 5 (л) Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 10, завдання 55). — Чи можемо відразу дати відповідь на головне питання задачі? — Чому? (Не знаємо, скільки метрів шосе проклала друга бригада.) — Як дізнатися скільки метрів шосе проклала друга бригада? (95 — 42 = 53 (м)) — Яка з бригад проклала більше? — На скільки метрів? (53 - 42 = 11 (м)) 2. Творча робота над задачею — Складіть подібну задачу про роботу учнів. У парку хлопчики і дівчатка посадили 25 берізок. Хлопчики посадили 15 дерев. Хто посадив більше дерев — хлопчики чи дівчатка, і на скільки дерев більше? — Розв’язання запишіть у зошит. Розв’язання 1) 25 - 15 = 10 (д.) — посадили дівчатка 2) 15 - 10 = 5 (д.) Відповідь: хлопчики посадили більше на 5 дерев. 3. Самостійна робота (с. 10, завдання 56) — Розв’яжіть рівняння. 1 варіант х + 7 = 70 х - 7 = 70 2 варіант 42 + х = 82 10 – х = 3 Перевірка виконаної роботи. — Прокоментуйте розв’язання. — Що називаємо рівнянням? — Що означає розв’язати рівняння? 4. Задачі-жарти (с. 10, завдання 5) Відповіді: 1) на 5 років; 2) 6 кг. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що цікавого дізналися на уроці? — Що таке обернена задача? — Як можна скласти таку задачу? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 11, завдання 58; 59. | |
Переглядів: 519 | |
Всього коментарів: 0 | |