Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 7. ПОВТОРЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ВИДУ 36 + 7; 73 - 8. ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ДВОРАЗОВЕ ЗБІЛЬШЕННЯ (зменшення) ЧИСЛА НА КІЛЬКА ОДИНИЦЬМета: повторити окремі випадки додавання і віднімання у межах 100; формувати вміння бачити структуру задачі на дві дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати наполегливість під час виконання завдань. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра «Ромашка» 3. Розв'язування рівнянь з коментуванням х + 64 = 87 32 + х = 75 — Як знайшли невідомий доданок? 4. Гра «Число загубилося» (с. 11, завдання 60) — На скільки одиниць перше число більше або менше від другого? III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні ми повторимо окремі прийоми додавання і віднімання в межах 100; будемо розв’язувати задачі, які містять дворазове збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Повторення прийомів додавання і віднімання в межах 100 — Поясніть кожний спосіб обчислення (с. 11, завдання 61). 36 + 7 = (36 + 4) + 3 = 40 + 3 = 43 36 + 7 = 30 + (6 + 7) = 30 + 13 = 43 Висновок. В обох способах ви одиниці додавали до одиниць. Але в першому прикладі ви число 7 розклали на зручні доданки 4 і 3, щоб доповнити 36 до 40. У другому прикладі число 36 ви розклали на розрядні доданки 30 і 6, щоб відокремити одиниці від десятків. 73 - 8 = (73 - 3) - 5 = 70 - 5 = 65 73 - 8 = 60 + (13 - 8) = 60 + 5 = 65 Висновок. У першому прикладі ви число 8 розклали на зручні доданки З і 5 та віднімали їх від 73 послідовно. У другому прикладі ви розклали зменшуване на зручні доданки 60 і 13, щоб відняти 8 від другого доданка. 2. Коментоване розв'язування кругових прикладів (с. 11, завдання 62) — Розв’яжіть кругові приклади. — Поясніть, яким способом обчислювали. 3. Робота над задачею (с. 11, завдання 63) Складання короткої умови. 1) Аналіз задачі. — Чи можна одразу дізнатися, скільки взяли цукру? (Ні) — Що треба дізнатися, щоб дізнатися скільки взяли цукру? (Треба дізнатися, скільки взяли води.) — Якою дією? (Відніманням) — Чому? (В умові сказано «на 50 кг менше») — Як дізнатися? (65 - 50) — Чи можна тепер дати відповідь на питання задачі? (Так) — Яку дію треба виконати? Чому? (Дію додавання, тому що в умові сказано «на 5 кг більше»). 2) Самостійне розв'язування задачі. 3) Перевірка розв'язання. — Прочитайте відповідь. (20 кг) — Скільки дій у задачі? (Дві) — Чому? (Не вистачало даних в умові — скільки взяли води.) Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Самостійна робота (с. 12, завдання 65) 1 варіант — 1-й рядок прикладів. 2 варіант — 2-й рядок прикладів. Взаємоперевірка робіт. 2. Робота в парах (с. 12, завдання 66) Один учень розв’язує приклад на додавання, а його сусід по парті виконує перевірку відніманням. 3. Робота над задачею (с. 12, завдання 64) — Розгляньте малюнок. — Яку відстань може пройти Лисеня, якщо йтиме по стежині? — Яку відстань може пройти Лисеня, якщо йтиме навпростець через лужок? — Який шлях коротший? — На скільки метрів? — Як дізналися? (50 — 16 = 34 (м)) 4. Завдання з логічним навантаженням (с. 12, завдання 67) Відповіді: 5 червоних троянд; 5 білих троянд; 3 червоні і 2 білі троянди; 3 білі і 2 червоні троянди; 4 червоні і 1 біла троянди; 4 білі і 1 червона троянди. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що цікавого дізналися на уроці? — Якщо число треба збільшити на кілька одиниць, то виконаємо дію... — Якщо число треба зменшити на кілька одиниць, то виконаємо дію... VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 12, завдання 68; 69. | |
Переглядів: 321 | |
Всього коментарів: 0 | |