Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 8. НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ ВІДНІМАННІ. ПЕРЕВІРКА ВІДНІМАННЯ ДОДАВАННЯМ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ З БУКВЕНИМИ КОМПОНЕНТАМИ. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКАМета: узагальнити знання учнів про практичне застосування зв'язку дій віднімання і додавання для перевірки обчислень; закріплювати вміння обчислювати значення виразів з буквеними даними; знаходити периметр трикутника; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра «Хто швидше?» 3. Математичний диктант • Запишіть суму і різницю чисел 45 і 20. • Число 69 зменшити на суму чисел 15 і 3. • Число 78 зменшити на різницю чисел 27 і 4. • Число 45 збільшити на суму чисел 7 і 6. • Число 50 збільшити на різницю чисел 17 і 8. • На скільки 48 більше, ніж 8? • Білочка знайшла на гілці 12 горіхів. У дупло вона перенесла лише 9 горіхів, решту загубила. Скільки горіхів загубила білочка? Відповіді: 65; 25; 51; 55; 58; 59; 40; 3. 4. Фронтальне опитування (с. 12, завдання 70) — Як називаються числа в рівності 62 - 7 = 55? — Складіть задачі різного виду за виразом 15 - 8. • Петрик зібрав 15 білих грибів, а Марічка — на 8 грибів менше. Скільки грибів зібрала Марічка? • У коробці лежало 15 рожевих кульок і 8 жовтих. На скільки менше було жовтих кульок, ніж рожевих? III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні ми закріпимо знання про дію віднімання, навчимося перевіряти віднімання додаванням, будемо вчитися знаходити вирази з буквеними компонентами, розв’язувати задачі на дві дії, знаходити периметр трикутника. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Робота за таблицею
— Як називаються компоненти при відніманні? — Вираз 27-7 також є різницею чисел 27 і 7. 2. Складання прикладу на додавання з прикладу на віднімання за зразком (с. 13, завдання 71) — Що отримали, якщо до різниці додали від’ємник? (Зменшуване) 3. Розв'язування прикладів на віднімання з перевіркою за зразком (с. 13, завдання 72) Висновок. Щоб перевірити віднімання додаванням, можна до різниці додати від’ємник. Якщо дістанемо зменшуване, то розв’язання правильне. 4. Самостійна робота (с. 13, завдання 73) — Обчисліть і виконайте перевірку. 5. Складання, аналіз, розв'язування задач за короткою умовою (с. 13, завдання 75) Розв’язання до першої задачі записати виразом самостійно. Розв’язання 24 + 9 - 13 = 20 (кг) Перевірка виконаної роботи. — Складіть умову до другої задачі. Було — ? Відрізали — 4 м і 5 м Залишилось — 12 м — Складаємо схему: [ ] – 4 – 5 = 12 — Якою арифметичною дією розв’яжемо задачу? (Відніманням) — Чому? (Відрізали, отже стало менше.) — Який компонент дії віднімання невідомий? (Зменшуване) — Як знайти зменшуване? (До різниці додати від’ємник.) — Назвіть різницю. (12) Від’ємник. (4; 5) — Отже, щоб знайти, скільки метрів тканини було, треба (12 + 4 + 5). — Запишіть розв’язання в зошити. — Зачитайте відповідь. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Знаходження значень виразів з буквеними компонентами Пояснення вчителя — Обчисліть вираз: 24 - 8. — Знайшовши значення виразу і поставивши знак рівності між виразом і його значенням, що ми одержали? (Рівність) — Чим відрізняється вираз від рівності? (У цьому записі не може бути знака «=», а так само знаків «більше» чи «менше» — це буде нерівність.) — Що спільного у виразі і рівності? (Рівність складається з виразу і числа, чи двох виразів.) — У даному виразі, замініть від’ємник буквою а. (24 - а) — Чим відрізняється цей вираз від попереднього? (Попередні вирази складалися тільки з чисел — це числові вирази.) — Замінивши число буквою, ми одержали буквений вираз. Значення буквених виразів можна знайти, якщо дано значення букви. — Самостійно задайте значення букви та знайдіть значення даного буквеного виразу. — Що потрібно зробити, щоб знайти значення буквеного виразу? Перевірка обчислень. — Назвіть значення букви і значення буквеного виразу при даному значенні букви. Висновок. Як бачимо, кожен учень задав букві свого значення, відмінного від інших, і одержав значення буквеного виразу, відмінне від значень інших учнів. Який висновок можна зробити? (Букві можна надавати будь-якого значення. Значення буквеного виразу залежить від значення букви.) — Таким чином, буквені вирази мають безліч розв’язань при різних значеннях букви. Якщо ми задамо букві 10 значень, буде і 10 розв’язків. 2. Тренувальна вправа (с. 13, завдання 74) 3. Робота над геометричним матеріалом (с. 13, завдання 76) — Виміряйте довжини сторін та знайдіть периметри трикутників. — Порівняйте довжини найбільших сторін трикутників. — Порівняйте периметри трикутників. 4. Завдання з логічним навантаженням (с. 13, завдання 77) Відповіді: 25; 27; 52; 57; 72; 75. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Як перевірити дію додавання? — Як перевірити дію віднімання? — Що таке периметр? Як знайти периметр? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 14, завдання 78; 79. | |||||||
Переглядів: 400 | |
Всього коментарів: 0 | |