Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 9. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ДОДАНКАМета: узагальнити знання про властивості дій додавання і віднімання; формувати вміння розв'язувати рівняння, задачі на знаходження третього доданка; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати наполегливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усна лічба — Заповніть таблицю.
— Як називаються числа при відніманні? — Що отримаємо, якщо до різниці додамо від’ємник? — Що отримаємо, якщо від зменшуваного відняти різницю? 3. Математичний диктант • Суму чисел 27 і 12 зменшіть на 15. • Різницю чисел 48 і 8 зменшіть на 40. • Суму чисел 51 і 9 збільшіть на 15. • Різницю чисел 13 і 4 збільшіть на 11. • Невідоме число збільшили на 22 та одержали 48. Запишіть невідоме число. • Доповніть до 90 число 52. • Запишіть цифрами кінцівку твердження 15 < 97 на ...; 47 > 23 на ... • Довжина першої смужки 75 см. Друга смужка на 9 см коротша. Чому дорівнює довжина другої смужки? • Маса Оленки 29 кг, а її брат на 12 кг важчий. Яка маса брата? Відповіді: 24; 0; 75; 20; 26; 38; 82; 24; 66; 41. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми узагальнимо ваші знання про властивості дій додавання і віднімання, продовжимо роботу над розв’язуванням рівнянь і задач. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Обчислення прикладів з коментуванням (с. 14, завдання 80) 36 + 43 = (30 + 40) + (6 + 3) = 79 59 - 33 = (50 - 30) + (9 - 3) = 26 48 + 34 = (40 + 30) + (8 + 4) = 70 + 12 = 82 75 - 18 = (60 - 10) + (15 - 8) = 50 + 7 = 57 2. Розв'язування рівнянь (с. 14, завдання 82) — Розв’яжіть рівняння з перевіркою. х + 15 = 74 32 + х = 80 — Як знайшли невідомий доданок? — Поясніть, який невідомий компонент будемо шукати у рівняннях: 63 - х = 24 х - 8 = 21 — Як знайти невідомий від’ємник? — Як знайти невідоме зменшуване? 3. Самостійне складання і розв'язування рівнянь (с. 14, завдання 83) Самоперевірка (запис на дошці). Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Складання задачі за малюнком (с. 14, завдання 81) — Розгляньте малюнок. — Складіть задачу про збирання марок і розв’яжіть її. — Як називають людину, яка колекціонує марки? (Філателіст) Аналіз задачі — Про що запитується в задачі? (Скільки було марок із зображенням мостів?) — Чи можна про це дізнатися одразу? (Ні) — Що треба знати, щоб дізнатися про кількість марок із зображенням мостів? (Скільки всього марок із зображенням рослин і тварин.) — Про що тепер можемо дізнатися? (Скільки марок із зображенням мостів.) — Яку дію треба виконати? (Дію віднімання) — Чому? (Щоб знайти невідомий доданок, слід від суми відняти відомі доданки.) — Складемо план розв’язування задачі. 1) Скільки всього марок із зображенням рослин і тварин? 2) Скільки марок із зображенням мостів? — Розв’яжіть задачу. Розв’язання 1) 25 + 30 = 55 (ж.) — з рослинами і тваринами 2) 100 - 55 =45 (м.) Відповідь: 45 марок із зображенням мостів. — Складемо вираз. 100 - (25 + 30) = 45 (м.) 2. Творча робота над задачею. Складання оберненої задачі — Складіть обернену задачу, відповіддю якої буде число 25. Учні можуть скористатися схемою-опорою під час самостійного розв’язування задачі. [ ] - [ ]([ ] + [ ]) = [ ] 3. Робота над задачею (с. 15, завдання 85) Статуя — скульптура (зображення людини чи тварини). 1) Аналіз задачі за запитаннями вчителя. Складання короткої умови до задачі. 2) Самостійне розв'язування задачі. Сильніші учні розв’язують задачу виразом. 45 - (5 + 2) = 38 (кг) Учні достатнього і середнього рівня — по діях. Слабким учням роздати картки-підказки. План 1) Скільки разом використали олова і цинка? [ ] + [ ] = [ ] 2) Скільки використали міді? [ ] - [ ] = [ ] Перевірка виконаних робіт. 4. Усні обчислення (с. 15, завдання 84) — Розгляньте малюнок і дайте відповіді на запитання. 1) 40 + 2 ∙ 3 = 46 (л) — бак і два чайники. 35 + 3 = 38 (л) — чайник і бідон. 2) 40 - 3 ∙ 3 = 31 (л) — різниця між баком і трьома чайниками. 3) 3 - 2 = 1 (л) — різниця між чайником і глечиком. 5. Завдання з логічним навантаженням (с. 15, завдання 86) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що повторили на уроці? — Які теоретичні знання допомогли вам виконати всі завдання? — Прокоментуйте розв’язання рівняння: х - 15 = 25. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 15, завдання 87; 88. | ||||||||||||||||||||||||||||
Переглядів: 332 | |
Всього коментарів: 0 | |