Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас |
Урок 10. ПРО ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНУ ПРИДАТНОСТІ ТА УМОВ ЗБЕРІГАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ЗА ЇХ МАРКУВАННЯММета: ознайомити учнів із причинами харчових отруєнь; пояснити небезпеку самолікування харчових отруєнь; навчати школярів визначати термін придатності харчових продуктів за маркуванням; пояснити небезпеку придбання продуктів харчування на стихійних ринках; розвивати мислення, мовлення; виховувати самостійність, обережність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра «Вільний мікрофон» — Розкажи про користь вітамінів. Наведи приклади продуктів, багатих на вітаміни. — Для чого людині потрібні мікроелементи? — Назви продукти харчування, які ти вживаєш. У яких з них містяться вітаміни А, В, С? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як розпізнавати якість продуктів харчування за певними ознаками. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 43-44) — Якою повинна бути їжа? — Яку їжу необхідно споживати щодня? — Коли треба їсти? — Що завдає шкоди здоров’ю? — Якими повинні бути продукти? — Розгляньте фотографії на с. 43. Де слід купувати продукти? — Назвіть продукти, яким треба віддавати перевагу. — Що таке штучна їжа? — Доведіть, що чіпси, сухарики, солодкі газовані напої тощо не варто споживати. — Розгляньте фотографії нас. 44. На що слід звернути увагу? — Назвіть ознаки отруєння. Що слід негайно зробити за таких ознак? — Що потрібно зробити до приїзду лікарів? Пам’ятайте! Самотужки лікувати харчові отруєння небезпечно для життя! 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Повідомлення вчителя — З давніх-давен люди харчувалися натуральними продуктами: молоком, яйцями, свіжою городиною. Натуральні продукти смачні та корисні для здоров’я. На жаль, вони швидко псуються, їх не можна довго зберігати і перевозити на великі відстані. Тому люди почали використовувати різні способи подовжити термін зберігання цих продуктів, зокрема, винайшли харчові добавки: консерванти, барвники, підсилювачі смаку та ароматизатори. Важливо пам’ятати, що часте вживання продуктів із харчовими добавками може завдати шкоди здоров’ю. Тому намагайся не купувати: • продукти з надто тривалим терміном використання; • продукти з неприродно яскравим забарвленням, у тому числі й підфарбовану солодку воду; • продукти зі смаковими добавками, наприклад, чипси та сухарики. Запам’ятайте! Надавайте перевагу свіжим натуральним продуктам. 2. Робота з пам'яткою «Як запобігти харчовим отруєнням» (додаток) — Розкажіть, як ви розумієте кожен пункт цієї пам’ятки. Як запобігти харчовим отруєнням • Мити руки перед прийомами їжі. • Ретельно мити овочі та фрукти. • Не куштувати недозрілих чи незнайомих плодів. • Не вживати продуктів, що мають неприємний смак і запах. • Зберігати готові страви у холодильнику. • Не вживати продуктів із простроченим терміном придатності. Запам’ятайте! Відчувши ознаки харчового отруєння, негайно скажіть про це дорослим. 3. Продовження роботи за підручником (с. 45-47) — Про що ви дізналися у статті для допитливих? 1) Гра «Так чи ні?». Робота в парах Один учень читає перші чотири твердження, а інший відповідає «так» чи «ні». Потім учні міняються ролями. • їсти потрібно через кожні 5 годин. Так чи ні? • Молоко слід уживати щодня. Так чи ні? • Смажені продукти корисні для здоров’я. Так чи ні? • їсти треба в один і той самий час. Так чи ні? • Овочі і фрукти треба їсти щодня. Так чи ні? • Кожного дня треба їсти солодощі. Так чи ні? • Натуральні продукти корисні для здоров’я. Так чи ні? • Продукти харчування можна купувати на будь-якому ринку. Так чи ні? 2) Робота над рецептами-загадками. — Прочитайте рецепти-загадки Віолетти Дворецької та назвіть страви. (Салат, борщик) — Яка ваша улюблена страва? Дізнайтеся у батьків її рецепт. Розкажіть його в класі. Чи намагалися ви її приготувати? 4. Практична робота — Термін та умови зберігання зазначають на упаковках усіх харчових продуктів. — За написами на упаковці продуктів, наприклад, молока, сиру, крупи тощо, визначте термін їх придатності та умови зберігання. Запам’ятайте! Дотримуйтеся умов і термінів зберігання харчових продуктів. VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ Бесіда — Що ви робите, коли купуєте продукти у магазині? — Як перевірити термін придатності харчових продуктів? — Чому небезпечно купувати продукти харчування на стихійних ринках? — Назвіть причини харчових отруєнь. — Чим небезпечне самолікування харчових отруєнь? — Що слід негайно робити у разі виявлення ознак харчового отруєння? — Як надавати першу допомогу при харчових отруєннях? | |
Переглядів: 326 | |
Всього коментарів: 0 | |