Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас |
Урок 11. ПРО ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНУ ПРИДАТНОСТІ ТА УМОВ ЗБЕРІГАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ЗА ЇХ МАРКУВАННЯМ(української народної казки «Ріпка» та байки Л. Глібова «Лебідь, Щука і Рак») Мета: навчати школярів взаємодіяти з іншими людьми; сприяти згуртованості і дружбі у класі; обговорити казки, прислів'я, у яких ідеться про дружбу, взаємодопомогу, товариськість; виховувати культуру спілкування. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ — Для чого слід уважно перевіряти термін придатності харчових продуктів? — Чи можна вживати неякісні і прострочені продукти харчування? Чим вони небезпечні? — Що слід робити при харчовому отруєнні? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Ми починаємо вивчати розділ «Серед людей». У ньому ви дізнаєтесь, що таке дружний клас, дружна родина, як стати толерантним, про правила спілкування, як залагодити конфлікт, як комп’ютер впливає на здоров’я. Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як взаємодіяти з іншими людьми. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 48-49) — Що таке колектив? — Який клас називають дружним? — Який девіз у дружного класу? — Розгляньте малюнки на с. 49. Яких правил мають дотримувати учні під час навчання або виконання спільної роботи? 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Читання вірша А. Костецького «Гойдалка на двох» ГОЙДАЛКА НА ДВОХ Спробуй на гойдалці сам покататись! Будуть навколо всі дивуватись. Тут навіть зовсім затятий жаднюга місцем повинен ділитися з другом. — Розкажіть, що вам подобається робити разом з іншими дітьми. Запам’ятайте! Взаємодія — це коли люди щось роблять разом і допомагають одне одному. 2. Робота над проектом — Об’єднайтесь у три групи («Художники», «Поети», «Юристи»). «Художники» створять емблему класу. «Поети» напишуть вірш, який стане вашим девізом. «Юристи» складуть правила класу. Оформіть плакат з емблемою, девізом і правилами та почепіть його на видноті. 3. Продовження роботи за підручником (с. 50) 1) Робота над прислів'ям. Щасливо там жити, де вміють дружити. 2) Робота в групах. — Складіть із пазлів картину. — Проаналізуйте свою роботу, дайте відповіді на запитання: • Чи не заважали ви одне одному? • Чи спокійно спілкувалися, не сварилися? • Чи важко було виконувати завдання в групі? 3) Практична робота. Обговорення літературних джерел (української народної казки: «Ріпка» та байки Л. Глібова «Лебідь, Щука і Рак»). — Об’єднайтесь у дві групи («Казка» і «Байка») та прочитайте: • група «Казка» — казку Івана Франка «Ріпка»; • група «Байка» — байку Леоніда Глібова «Лебідь, Щука і Рак». — Обговоріть байку. • Що хотіли зробити Лебідь, Щука і Рак? • Куди кожен з них тягнув хуру? • Чи трапляються подібні ситуації у вашому класі? • Як їх краще розв’язувати: галасувати, сперечатися, наполягати на своєму чи радитися, домовлятися і діяти разом? — Обговоріть казку. • Хто посадив ріпку? • Хто допомагав її витягнути? — Що було головною умовою успіху? — Чи трапляються подібні ситуації у вашому класі? — Наведіть приклади таких ситуацій. — Як ви розумієте вислів: «Один — за всіх і всі — за одного»? — Поясніть, чому важливо вміти взаємодіяти. VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ Бесіда — Як ви вважаєте, чи можна ваш клас назвати дружним? — Пригадайте різні випадки, коли ви виконували якусь спільну роботу (на приклад, готувалися разом до свята). Чи дружними ви були між собою? Яких правил ви дотримували при взаємодії? | |
Переглядів: 328 | |
Всього коментарів: 0 | |