Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас |
Урок 12. СІМ'Я. ПОВАГА І ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ В РОДИНІМета: розширити уявлення учнів про сім'ю як чинник здоров'я, про те, що сім'ї бувають різними (коли діти живуть з обома батьками, з одним із батьків, з іншими родичами, у прийомній родині), що члени родини дбають один про одного у різний спосіб; навчати звертатися по допомогу до батьків та інших членів родини; виховувати любов та повагу до членів своєї родини. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ — Які прислів’я про дружбу, взаємодопомогу, товариство ви знаєте? Орієнтовні відповіді • Одна квітка не робить вінка. • Одна бджола меду не наносить. • Дружній череді і вовк не страшний. • Згода будує, а незгода руйнує. — Які правила дружного класу ви знаєте? — Як називається група людей, родичів, які проживають разом, спільно? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про родинні стосунки. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Розповідь з елементами бесіди — Сім’ї (родини) бувають різними: великими і маленькими. Вони не завжди складаються з батьків і дітей. В одній сім’ї можуть жити декілька поколінь: діти з батьками, бабусі з дідусями і навіть прабабусі з прадідусями. — Назвіть склад родин, зображених на сімейних світлинах. — Зазвичай члени родини живуть разом. Але трапляється, що члени однієї сім’ї живуть окремо. Тоді діти можуть жити з одним із батьків або тимчасово проживати з родичами. Діти, які втратили рідних батьків, живуть у прийомній родині або в інтернаті. 2. Робота за підручником (с. 51-54) — Яка сім’я є багатодітною? — Розгляньте фотографії на с. 51. Які бувають родини? — Що розказав про свою сім’ю автор вірша «Що таке сім’я»? — Скільки осіб у сім’ї? — Що сказано про маму? — Що сказано про тата? — Що сказано про дідуся і бабусю? — Що сказано про братів? — Яка це дружна сім’я? — Розгляньте малюнки на с. 53—54. Що потрібно робити, щоб ваша сім’я була дружною? — Яке тлумачення слів «сім’я» й «усиновити» ви прочитали на с. 54? 3. Фізкультхвилинка Раз! Два! Час вставати — Будемо відпочивати. Три! Чотири! Присідайте, Швидко втому проганяйте. П’ять! Шість! Засміялись, Кілька раз понахилялись. Сім! Вісім! Час настав Повернутися до справ. V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Продовження роботи за підручником (с. 54-55) 1) Робота над прислів'ями. • Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько. • Живуть між собою, як риба з водою. 2) Гра «Так чи ні?». — Якщо ти згоден з тим, що почуєш, скажи: «так» і плесни в долоні. У дружній сім’ї члени родини повинні: • Шанувати старших. • Не прислухатися до порад членів родини. • Виконувати свої обов’язки. • Допомагати одне одному. • Сваритися. • Не слухати нікого. • Піклуватися одне про одного. • Робити, що заманеться. • Разом відпочивати. • Піклуватися про менших братиків і сестричок. • Виконувати всі хатні справи разом. • Цілий день бавитися і гуляти. • Вітати всіх зі святами, днем народження. 2. Вправа «Мікрофон» — Сімейні традиції і правила — це те, що робить кожну родину особливою. Нерідко ми живемо за цими правилами, навіть не помічаючи їх. По черзі продовжіть фразу: «У нашій родині є така традиція (щовечора збиратися за сімейним столом, у неділю ходити до церкви, разом подорожувати, займатися спортом...). 3. Розгадування кросворда VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ Бесіда — Що таке родина? — Яке значення для людини має родина? — Що у вашій родині цінується найбільше? — Яка атмосфера повинна панувати у сім’ї, щоб усі були здорові? | |
Переглядів: 335 | |
Всього коментарів: 0 | |