Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас |
Урок 13. ДОПОМОГА І ОБОВ'ЯЗКИ В СІМ'ЇМета: розширити уявлення учнів про допомогу і обов'язки в сім'ї; спонукати школярів допомагати батькам та іншим членам родини, виявляти розумну ініціативу; виховувати дбайливе ставлення до здоров'я всіх членів родини, повагу до старших членів родини. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Фронтальна робота — Якими повинні бути стосунки в родині? — Уявіть ситуацію. Ви граєте на комп’ютері в улюблену гру або дивитеся телевізор. Саме в цей час комусь із членів сім’ї знадобилася ваша допомога. Як ви вчините? Чи зможете ви одразу відмовитися від улюбленого заняття? — Розкажіть про свою сім’ю за допомогою сімейних фотографій. • Моя сім’я... (велика чи мала). • Вона складається з... • Мою маму звати... • Мій тато... • Братик... • Сестричка... • Дідусь і бабуся... 2. Гра «Доповни речення» — Прочитайте фрази і закінчіть їх: « Я вдячний мамі за...» «Я вдячний татові за...» «Я вдячний бабусі за...» «Я вдячний дідусеві за...» «Я вдячний сестрі (братові) за...» — Що ще, окрім родинних зв’язків, об’єднує людей у сім’ї? (Діти розповідають: об’єднує турбота одне про одного, допомога одне одному, терпіння. «Дружну сім’ю і горе не бере».) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про родинні стосунки. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 56-57) — Розгляньте малюнки на с. 56. Доведіть, що сімейні обов’язки можна розподілити між усіма за домовленістю. — Розгляньте малюнки на с. 57. Які спільні справи вся сім’я виконує разом? — Прочитайте оповідання О. Буценя «Помічниці». — Що розповіла Оля про допомогу мамі? — Що здивувало Олю у розповіді Ліди? — А як ви гадаєте, Чи допомогла Ліда мамі? 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Продовження роботи за підручником (с. 58) Гра «Угадай, що я роблю» Один з учнів демонструє виконання певної роботи (підмітає підлогу, складає речі, виносить сміття, заправляє ліжко тощо), а решта мають відгадати його дії. Хто перший відгадав — той показує далі. 2. Робота в групах — Об’єднайтесь у дві групи (хлопчики і дівчатка). Напишіть якомога більше своїх домашніх обов’язків. — Прочитайте, що ви написали, та підкресліть ті обов’язки, що є спільними для хлопчиків і дівчаток. — Поміркуйте, чи можуть дівчатка виконувати хатні справи хлопчиків, і навпаки. Запам’ятайте! Хлопчики і дівчатка можуть мати спільні домашні обов’язки. 3. Практична робота — Пригадайте свої відчуття, коли ви робили щось приємне іншим. — Поміркуйте, як ви можете подарувати радість кожному члену своєї родини. — Зробіть це і намагайтеся радувати близьких не лише у свята. Намагайтеся щодня робити щось приємне близьким та іншим людям. 4. Тест «Так чи ні?» Щоб твоя сім’я жила весело і щасливо, потрібно: О вітати зі святами одне одного; О допомагати одне одному; О часто сваритися; О піклуватися одне про одного; О разом мандрувати; О готувати приємні сюрпризи; О дуже пізно лягати спати; О приховувати свої неприємності. VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ Гра «Інтерв'ю» — Розкажіть про свої обов’язки в родині. — Про кого з членів родини ви піклуєтесь? Як саме? — Чи приносить це вам задоволення? | |
Переглядів: 438 | |
Всього коментарів: 0 | |