Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас |
Урок 15. ТИ — СПІВРОЗМОВНИК. ПРАКТИЧНІ РОБОТИ. ЯК ЗРОБИТИ ПРИЄМНІСТЬ ІНШОМУ. ЯК ПОПРОСИТИ ПРО ПОСЛУГУ ЧИ ДОПОМОГУМета: пояснити учням, чому вміння слухати є не менш важливим, ніж уміння говорити; розповісти про переваги впевненого і толерантного спілкування та недоліки пасивного й агресивного спілкування; навчати розпізнавати вербальні і невербальні ознаки активного слухання; виховувати толерантне ставлення до точки зору інших. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра «Вільний мікрофон» — Що таке толерантність? — Як слід ставитися до людей, які мають проблеми зі здоров’ям? — Яку людину можна назвати толерантною? — Поміркуйте, чим ви можете допомогти людям, які мають проблеми зі здоров’ям. — Для чого людині потрібне спілкування? (Щоб обмінюватися новинами, допомагати одне одному, дружити, підтримувати, підбадьорювати тощо.) — З якою людиною вам приємно спілкуватися? (Ввічливою, доброзичливою, привітною, вдячною, чемною, яка вміє слухати, не перебиває тощо — таку людину називають приємним співрозмовником.) — Що треба вміти робити, щоб бути приємним співрозмовником? (Уважно слухати, тактовно висловлюватися, чемно попросити, не забувати дякувати людям, доброзичливо вітатися і прощатися, обов’язково вибачатися тощо.) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроді ви дізнаєтеся, яким буває спілкування. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 61-64) — Що дає людині спілкування? — Розгляньте малюнки на с. 61. Як потрібно слухати співрозмовника? — Що свідчить про те, що людина уважно слухає (опишіть Ті вираз обличчя, положення тіла, міміку, жести...)? — Як можна зрозуміти, що тебе не слухають? — Про кого кажуть: «В одне вухо влітає, а в друге — вилітає»? — Як підтвердити, що ти згоден з думкою мовця? Запам’ятайте! Уміння слухати — найважливіше у спілкуванні. — Розгляньте малюнки на с. 62 вгорі. Яку поведінку називають впевненою? — Розгляньте малюнки на с. 62 внизу. Яку поведінку називають пасивною? — Розгляньте малюнки на с. 63. Яку поведінку називають агресивною? 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Продовження роботи за підручником (с. 63) — Що ви дізналися про мову жестів? 2. Читання вірша Лесі Вознюк НЕВИГАДАНА ІСТОРІЯ ПРО ПОЯВУ МОВИ Колись первісні люди не знали ані слова, не вміли пояснити: це — мамонт, то — корова. Вони порозумітись старались між собою — показували пальцем, кивали головою. Якщо чужинці раптом з’являлися з-за лісу, нахмурювали брови, хапалися за списа. Стрічали друзів з миром, усміхнено, охоче, і дивувались щиро, до неба звівши очі. А потім, щоб онукам про все це розказати, то вигадали мову і стали розмовляти. — Утворіть коло і по черзі привітайтесь одне з одним за допомогою «мови жестів» (намагайтеся не повторюватися). Запам’ятайте! Люди спілкуються словами і без слів. «Мова жестів» сприяє взаєморозумінню. 3. Читання вірша Ігоря Січовика «Невихований ведмідь» НЕВИХОВАНИЙ ВЕДМІДЬ В лісі жив Ведмідь-гультяй, Знав єдине слово: «Дай!» — Дайте меду і малини! Дайте рибки і калини! Дорікали звірі вслід: — Ну й неввічливий ведмідь! Чи тобі завчити важко Чарівні слова: «Будь ласка!» — Розкажіть, які чарівні слова ви знаєте і коли їх потрібно вживати. 4. Робота над прислів'ями • Як ти до людей, так і люди до тебе. • Щире вітання дорожче за частування. • Від теплого слова і лід розтає. • Слово — не горобець, випустиш — не впіймаєш. • Ніщо не коштує так дешево і не цінується так дорого, як увічливість. Запам’ятайте! Ввічливість сприяє спілкуванню і добрим стосункам. 5. Практична робота — Прочитайте пам’ятку, як правильно висловити прохання. Як висловити прохання • Приязно подивись на співрозмовника. • Чемно привітайся. • Поясни, чого ти хочеш. • Увічливо попроси допомогти. • Якщо тобі допомогли, щиро подякуй. • Якщо відмовили, перепроси («Вибачте, що потурбував»). 6. Робота в парах — Об’єднайтесь у пари. Нехай один із вас буде «ведмедем», а інший — «пасічником». Розіграйте сценку, як ведмідь просить у пасічника скуштувати меду. Потім поміняйтеся ролями і ще раз розіграйте сценку. VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ Бесіда — Поясніть, що означає для вас спілкування. — Яку людину ви назвали би гарним слухачем? — Назвіть слова, які не підходять для характеристики доброго спілкування. — Як ви розумієте прислів’я: «Умій сказати, умій і змовчати»? | |
Переглядів: 335 | |
Всього коментарів: 0 | |