Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас

Урок 7. ПРО КОРИСНІ ТА ШКІДЛИВІ МІКРОБИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЇ ГРИПУ

Урок 7. ПРО КОРИСНІ ТА ШКІДЛИВІ МІКРОБИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЇ ГРИПУ

Мета: дати учням поняття про корисні та шкідливі мікроорганізми; розповісти про основні чинники зниження і посилення захисних сил організму; формувати уявлення школярів про інфекції, що передаються контактним і повітряно-крапельним шляхом; вчити дотримувати правил поведінки під час епідемії ГРВІ та грипу; виховувати бажання турбуватися про своє здоров'я.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Вільний мікрофон»

— Що означає «бути охайною людиною»?

— Як ви вважаєте, чи можна сказати, що ви охайні?

— Пригадайте, які поради стосовно одягу і взуття вам дають батьки. Чи завжди ви до них дослухаєтеся і виконуєте їх?

— Чому важливо одягатися відповідно до погоди?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про мікроби, що спричинюють хвороби.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 28-31)

— Що таке мікроби? Як їх можна побачити?

— Де знаходяться мікроби?

— Розгляньте фотографії на с. 28. Хто такий Антоні ван Левенгук?

— Який винахід зробив цей відомий голландський учений?

— Які бувають мікроби?

— Наведіть приклади корисних мікробів.

— Які продукти виготовляють за допомогою молочнокислих бактерій?

— Як називають шкідливі мікроби і хвороби, що вони спричинюють?

— Як передаються хвороботворні мікроби?

— Яке явище називають епідемією?

— Розгляньте малюнки на с. 29. Як запобігти виникненню епідемії?

— Що означають слова «організм має імунітет»?

Запам’ятайте! Імунітет — це захист організму від інфекцій. Здоровий спосіб життя посилює імунітет.

— Розгляньте малюнки на с. 30. Завдяки чому підвищуються захисні сили організму?

— Яка найпоширеніша інфекційна хвороба, спричинена вірусами?

— Як затримати «хвороботворний десант»?

2. Фізкультхвилинка

Станем струнко! Руки в боки!

Пострибаєм, як сороки,

Як сороки білобокі,

Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!

А тепер, як жабенята,

Хочем трохи пострибати.

Ква-ква-ква! Ква-ква-ква! —

Щоб спочила голова.

Л. Кондрацька

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Продовження роботи за підручником (с. 32)

1) Для допитливих.

— Як удома власноруч приготувати йогурт?

2) Розгадування ребусів.

Хвороба, грип.

3) Робота в групах. Складання правил поведінки під час епідемії грипу,

Правила поведінки під час карантину

1) Часто мий руки з милом.

2) Користуйся індивідуальним посудом і рушником.

3) Уживай більше фруктів та овочів, пий більше соків і вітамінних напоїв.

4) Не провідуй хворих на грип. Поговори з другом по телефону.

5) Захворів — не виходь з дому і виконуй поради лікаря.

Запам’ятайте! Відчувши симптоми застуди, залишайтеся вдома і виконуйте поради лікаря.

Дотримуйте правил безпечної поведінки під час карантину.

2. Читання вірша Лесі Вознюк «Мікроб»

Усім відомо, що в хвороб у друзях вірус і мікроб.

Я подивлюсь у мікроскоп на безсоромний той мікроб.

Чому нахабисько малий такий кусючий, хижий, злий?

Не будь мікроб таким дрібним, я швидко впорався б із ним, майстерно за один з хвостів впіймати спритника зумів.

Поставив би в куток мікроб, щоб всім жилося без хвороб.

— Що ви дізналися про мікробів з вірша Лесі Вознюк?

— Поясніть, як інфекція потрапляє в організм.

— Якими хворобами можна заразитися контактним шляхом?

— Чому потрібно мити руки перед їдою?

— Чому потрібно прикривати рота, коли кашляєш або чхаєш? Запам’ятайте! Довкола нас живуть мікроби та віруси. Є корисні і шкідливі мікроби та віруси. Найчастіше інфекція потрапляє в організм повітряно-крапельним або контактним шляхом.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

— Які бувають мікроби?

— Для чого використовують корисні мікроби?

— Як називаються хвороби, що спричиняють мікроорганізми?

— Як мікроби можуть потрапити до організму людини?

— Які заходи профілактики інфекційних захворювань слід уживати?

— Що слід робити, щоб не захворіти на грип?

— Які правила захисту членів родини від грипу ви запам’ятали?

Категорія: Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас | Додав: uthitel (27.07.2019)
Переглядів: 323 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: