Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас |
Урок 8. ОХАЙНІСТЬ ТА ОСОБИСТА ГІГІЄНА. ДОГЛЯД ЗА ОДЯГОМ І ВЗУТТЯММета: навчати учнів пояснювати, чому важливо мати охайний вигляд, дотримувати правил гігієни; формувати навички догляду за одягом і взуттям, обирання їх відповідно до погоди; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров'я. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра «Вільний мікрофон» — Що таке активний відпочинок? — Розкажіть про свій активний відпочинок. — Які переваги має активний відпочинок? — Яких правил безпеки під час активного відпочинку слід дотримувати? Чому? — Які ви знаєте види спорту, що потребують застосування засобів захисту від травмування? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, яке значення для здоров’я має охайність та особиста гігієна. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 33-37) Читання статті «Охайність та особиста гігієна. Догляд за одягом і взуттям». — Чи не забули ви сьогодні вмитися, причесатися, почистити одяг і взуття? — Чи всі ґудзики на місці? Перевірте, чи маєте ви носову хустинку, гребінець. — Як виглядає і почувається охайна людина? — Про що свідчить охайність людини? — Доведіть, що від чистоти одягу і взуття залежить здоров’я. — Поясніть, як слід добирати речі. — Доведіть, що для різних видів діяльності потрібний різний одяг і взуття. — Назвіть правила догляду за одягом. — Які правила догляду за взуттям ви запам’ятали? Запам’ятай! Учись самостійно доглядати за своїм одягом і взуттям. 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Продовження роботи за підручником (с. 33-36) 1) Робота за малюнками. — Розгляньте малюнки на с. 33. Які правила особистої гігієни виконують діти? — Розгляньте малюнки на с. 33. Для яких видів діяльності призначений цей одяг? — Розгляньте малюнки на с. 35-36. Які правила догляду за одягом і взуттям виконують діти? 2) Робота над прислів’ями. • На неохайній людині всяка одежа погана. • Бережи одяг, поки новий, а здоров’я — поки молодий. 3) Робота над загадками. • Як дивлюся я у нього, Бачу там себе самого. (Дзеркало) • Лежу в кишені і чекаю Рев, бруднуль і плаксія. Витру їм потоки сліз. Не забуду і про ніс. (Носовичок) • Наче їжачок на вигляд. Та не просить їсти. По одягу пробіжить — Стане одяг чистий. (Щітка) 4) Робота в групах. — Обговоріть, як слід доглядати за своїм одягом і взуттям. Запам’ятайте! Взуття має бути зручним і підходити за розміром. 5) Робота за малюнками. — Розгляньте малюнки. Хто з дітей неправильно вдягнений для катання на ковзанах і занять у спортзалі? 2. Робота в парах — Розкажіть одне одному про ваш улюблений одяг. 3. Фронтальна бесіда — Чим вкрите наше тіло? — Які ознаки має шкіра? Якою є її будова? — Як одяг допомагає зберегти шкіру здоровою? — Який одяг ми вдягаємо на ніч? — Як називають одяг для уроків фізичної культури? — Чому потрібно перевдягатися після школи? — Які предмети верхнього одягу ви знаєте? Запам’ятайте! Чистий одяг допомагає зберегти шкіру здоровою. VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ Бесіда — Чому важливо мати охайний вигляд? — Яких правил особистої гігієни слід дотримувати? — Як доглядати за одягом? — Як доглядати за взуттям? | |
Переглядів: 515 | |
Всього коментарів: 0 | |