Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків основ здоров'я 4 клас

Урок 16. ПРО РЕКЛАМУ

Урок 16. ПРО РЕКЛАМУ

Мета: розширити знання учнів про рекламу; пояснити роль реклами в житті людини, як може реклама впливати на рішення і поведінку людини; виховувати бажання приймати свідомі та виважені рішення.

Обладнання: мікрофон, плакати, журнали, газети з рекламою різних товарів, послуг, вирізки з журналів, малюнки, фотографії, фломастери, ножиці, клей, аркуші паперу формату ДО.

Попередня робота.

Підготувати різний матеріал для виготовлення і презентації реклами якогось товару — вирізки з журналів, малюнки, фотографії, фломастери, ножиці, клей, аркуші паперу формату А0 (для кожної групи).

Ключові поняття: реклама, реклама товарів і послуг, вплив реклами.

Хід уроку

І. Повторення вивченого.

1. Вправа «Мікрофон».

- Продовжте речення.

1) Дивитись телевізор не можна... (тривалий час\ цілий день; у темряві; лежачи; близько до екрана; далеко від екрана; на відстані менше ніж 2 м від екрана; на відстані не більше ніж 5 м від екрана тощо).

2) Працювати за комп’ютером не можна... (тривалий час; цілий день; у темряві; без перерви; лежачи; близько до монітора; далеко від монітора; на відстані менше ніж 50 см від монітора тощо).

3) Телевізор і комп’ютер, якщо їх неправильно використовувати, впливають на... (зір, поставу, самопочуття тощо).

4) Дивитися телевізор можна... (при світлі; сидячи; не більше ніж 1,5 години на день; на відстані не менше ніж 2—3 м; на відстані не більше ніж 4-5 м тощо).

5) Працюючи за комп’ютером, слід пам’ятати про такі правила...

6) Користуючись мобільним телефоном, слід дотримуватися таких правил...

2. Перевірка домашнього завдання.

Завдання 4 на с. 82 підручника.

- Які передачі та в який час ви можете переглядати по телевізору?

- У яких випадках потрібно користуватися мобільним телефоном, а в яких - ні?

II. Повідомлення теми уроку.

- Сьогодні на уроці ми поговоримо про рекламу, її вплив на рішення і поведінку людини.

III. Актуалізація опорних знань.

Учитель проводить бесіду про те, що таке реклама, який вплив вона має на рішення і поведінку людини.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя з проведенням словникової роботи.

- Реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їхній інтерес щодо особи чи товару.

Реклама потрібна для популяризації товарів, видовищ, послуг з метою привертання уваги покупців, споживачів, глядачів, замовників і т. ін.; поширення відомостей про кого-, що-небудь для створення популярності. Для цього використовують плакати, листівки, буклети, оголошення тощо.

Є нетоварна реклама, що пропагує будь-які ідеї та цілі, а не конкретний товар. Наприклад, реклама, спрямована на зміну поведінкової моделі (боротьба зі СНІДом, наркотиками), популяризацію соціальних проблем і пропаганду здорового способу життя тощо.

2. Бесіда з елементами розповіді вчителя і демонстрацією малюнків.

Учитель ставить запитання і доповнює відповіді учнів, демонструючи малюнки.

- Де ви бачили рекламу? Де чули?

- Рекламу яких товарів і послуг ви бачили? Чули?

- Які товари й послуги найчастіше рекламують?

- Як ви вважаєте, чи завжди реклама пропонує корисні товари?

- Чи завжди можна довіряти рекламі?

- Чи впливає реклама на прийняття рішень і поведінку людини? Як саме?

- Чи купували ви або ваші батьки, родичі якийсь товар під впливом реклами? Чи залишилися задоволені придбаною річчю?

3. Робота за підручником на с. 83-85.

Опрацювання тексту і бесіда за малюнками.

4. Фізкультхвилинка. (За вибором учителя).

V. Закріплення матеріалу.

1. Робота за підручником на с. 85.

· Розгадування ребусів.

· Відповіді на запитання і виконання завдань 1-4.

· Робота в групах (завдання 5).

Учні об’єднуються в групи (по 5-6 осіб). Учитель дає завдання.

1) Обговорити, що позитивного і що негативного має реклама.

Позитивне: реклама допомагає дізнатися про нові товари й послуги, їхню вартість, про акційні товари і знижки тощо.

Негативне: у рекламі може бути подано неповну інформацію, що вводить в оману, іноді рекламуються шкідливі товари - тютюн, алкоголь, чіпси, солодкі газовані напої тощо.

Після обговорення представник однієї групи називає, що позитивного є в рекламі, потім - що негативного. Далі представники інших груп доповнюють відповідь.

2) Придумати рекламу якогось товару. Презентувати її іншим.

Кожна група придумує рекламу товару і готує презентацію. Рекламу можна зробити у вигляді плаката, буклета, книжки, журналу, використовуючи малюнки, вирізки, фотографії тощо.

Після завершення роботи один із представників кожної групи проводить презентацію.

2. Робота в зошиті на с. 31-33.

Обговорення і виконання завдань 1-3.

3. Вправа «Мікрофон».

- Які слова використовують рекламодавці, щоб привернути увагу споживачів з метою підвищити продаж товарів?

Учні по черзі називають.

Наприклад: увага, акція, розпродаж, знижка, останній день знижки, тільки сьогодні, останній день акції, уперше, купиш товар - отримаєш подарунок, купиш два товари - третій у подарунок, першим п’ятьом покупцям подарунки, купиш товар на певну суму - отримаєш знижку тощо).

4. Робота в парах.

Учитель роздає кожній парі якийсь предмет (наприклад, книжку, ляльку, машинку, робота) або продукт харчування (виноград, диню, молоко, гречану крупу тощо - за вибором учителя) і дає завдання: підготувати його словесну рекламу. Описати товар так, щоб це привабило споживача - і він його придбав.

VI. Підсумок уроку.

- Для чого потрібна реклама?

- Де ви найчастіше її бачите?

- До яких способів вдаються рекламодавці, щоб підвищити продажі свого товару?

- Як реклама впливає на рішення і поведінку людини? Наведіть приклади.

Категорія: Конспекти уроків основ здоров'я 4 клас | Додав: uthitel (30.07.2019)
Переглядів: 403 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: