Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків основ здоров'я 4 клас |
Урок 19. ДІЇ ПРИ ПОЖЕЖІ Мета: учити учнів, як діяти у випадку виявлення пожежі в сусідній квартирі, іншому будинку або деінде; розвивати навички самозахисту в умовах задимленого приміщення; мотивувати учнів до додержання правил протипожежної безпеки; виховувати організованість, дисциплінованість, обережність. Обладнання: мікрофон, тест. Попередня робота. · На дошці накреслити кросворд у вигляді порожніх клітинок із цифрами. · Учням дати завдання підготувати загадки на пожежну тематику (про пожежу, сірники, вогонь, пожежників, пожежну машину, вогнегасник тощо). · Підготувати тест «Як я знаю правила пожежної безпеки» кожному учневі на аркушах паперу. Ключові поняття: пожежа, дії при пожежі, телефон пожежно-рятувальної служби, план евакуації, правила протипожежної безпеки. Хід уроку І. Повторення вивченого. 1. Розгадування кросворда. На дошці накреслено кросворд у вигляді порожніх клітинок із цифрами. Учні повинні вписати в клітинки назви спеціальностей лікарів за їхнім описом. По горизонталі: 1) Лікар, який лікує зуби. (Стоматолог). 2) Дитячий лікар. (Педіатр). 3) Лікар, який лікує внутрішні органи. (Терапевт). По вертикалі: 4) Лікар, який лікує очі. (Окуліст). 5) Лікар, який лікує вуха, горло, ніс. (ЛОР). 6) Лікар, який займається лікуванням кістково-м’язової системи. (Ортопед). 2. Перевірка домашнього завдання. · Завдання 5 на с. 94 підручника. - Розкажіть, які медичні установи є у вашому мікрорайоні або населеному пункті. · Завдання 2 на с. 36 зошита. II. Повідомлення теми уроку. - Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, як слід поводитися в разі пожежі в сусідній квартирі, в іншому будинку або деінде. III. Актуалізація опорних знань. 1. Вправа «Мікрофон». - Коли вогонь - друг, а коли - ворог? Учні по черзі відповідають. 2. Бесіда. - Що таке пожежа? (Пожежа - це неконтрольоване горіння, що призводить до знищення майна, створює небезпеку для життя і здоров’я людей, завдає шкоди суспільству і державі). - Що слід робити при пожежі в квартирі? - За яким номером телефону слід звертатися в пожежно-рятувальну службу? - Які причини виникнення пожеж? - Чи можна гратися сірниками, запальничками, бенгальськими вогниками, петардами, феєрверками? Чому? - Які протипожежні правила ви знаєте? Чи виконуєте ви їх? IV. Вивчення нового матеріалу. 1. Розповідь учителя про дії у випадку виявлення пожежі в сусідній квартирі, іншому будинку або деінде. 2. Бесіда про план евакуації. - Що таке евакуація? (Евакуація - організоване виведення людей з небезпечних місць). - Що таке план евакуації? (План евакуації - це документ, у якому вказано шляхи і виходи з приміщення, установлено правила поведінки людей у разі виникнення пожежі чи іншої небезпечної ситуації). - Для чого потрібен план евакуації? - Де ви бачили план евакуації? - Де розміщено план евакуації у школі? - Як поводитися під час евакуації? Підбиваючи підсумки, учитель наголошує на тому, що в разі евакуації потрібно уважно слухати керівника і бути дисциплінованими, організованими, чітко виконувати всі команди. 3. Бесіда про виклик пожежно-рятувальної служби. - Як слід викликати пожежників? ü Набрати номер 101 - телефон пожежно-рятувальної служби. ü Назвати адресу, де сталася пожежа, своє прізвище та ім’я. ü Чітко відповідати на запитання диспетчера, який приймає виклик. 4. Фізкультхвилинка. (За вибором учителя). 5. Робота за підручником на с. 95-98. Опрацювання тексту і бесіда за малюнками. V. Закріплення матеріалу. 1. Робота за підручником на с. 98, 99. · Розгадування ребуса. · Відгадування загадок. · Відповідь на запитання 1. · Робота в парах. Обговорення ситуацій (завдання 2). · Відповіді на запитання і виконання завдань 3-5. 2. Робота в зошиті на с. 37, 38. · Обговорення і виконання завдання 1. · Самостійне виконання завдання 2 з подальшою перевіркою. · Обговорення і виконання завдання 3. · Розгадування ребуса і запис відповіді (завдання 4). 3. Робота над віршами. · Завдання 1. - Уявіть себе поетами. Вставте у вірш пропущені слова. Учитель читає вірш, а учні хором називають пропущені слова. На виклик ... (пожежна машина) летить, Сміливий ... (пожежник) в кабіні сидить. Його телефон ... (101) люди знають І в разі пожежі завжди ... (викликають). · Завдання 2. Вірші-добавлянки. 1) І малятам, і звірятам дуже добре треба знати: сірники не для забави, з ними страшно мати... (справу). 2) Розігрілась праска дуже, що робити будеш, друже? За гаряче не хапай, із розетки... (вимикай). 3) Знать повинен учень кожний: щоб похід був до ладу, жартувать з вогнем не можна – ліс потрапить у... (біду). 4) Вивчіть правила пожежні, будьте завжди обережні! Знає хай дитина кожна: жартувать з вогнем... (не можна). 4. Метод «Мозковий штурм». - Складіть словосполучення зі словом «вогонь». Учні по черзі називають. Наприклад: вогонь корисний, шкідливий, безпечний, блакитний, червоний тощо. 5. Конкурс загадок на пожежну тематику (про сірники, вогонь, дим, вогнегасник, пожежну машину, пожежників тощо). Учні об’єднуються у 3 команди і по черзі загадують загадки. Одна команда загадала - дві інші мають відгадати. Команді, що відгадала першою, - зараховується 1 бал. Загадки не повинні повторюватися. Виграє та команда, яка набере найбільшу кількість балів. 6. Проведення тестування. Учитель роздає кожному учню тест із запитаннями і варіантами відповідей. Учні мають обрати одну з відповідей і обвести кружечком бал. Потім порахувати кількість балів. Після завершення вчитель зачитує результати. Тест «Як я знаю правила пожежної безпеки»
Результати тестування Якщо в сумі ви набрали 20-24 бали, то ви добре знаєте правила пожежної безпеки, завжди дотримуєтеся їх і зможете навчити цих правил своїх друзів та знайомих. Якщо ви набрали 15-19 балів, то ви повинні бути більш обачними, вибираючи, як діяти у складній ситуації. Якщо ви набрали менше ніж 15 балів, то вам потрібно серйозно зайнятися вивченням правил пожежної безпеки. Це допоможе вам запобігти пожежі, а під час небезпеки зберегти своє життя. VI. Підсумок уроку. - За яким номером телефону слід звертатися у пожежно-рятувальну службу? - Як ви вчините, якщо побачите, що з квартири сусідів іде дим? - Якими будуть ваші дії при пожежі в будинку, що знаходиться у вашому дворі? - Що слід робити, якщо пожежа сталася в магазині? - Які протипожежні правила ви виконуєте? Завдання: виконайте завдання 6 на с. 99 підручника. | |||||||||||||||||||||||||||
Переглядів: 360 | |
Всього коментарів: 0 | |