Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із біології 8 клас (нова програма) |
Урок № 18. ЛімфаМета уроку: ознайомити учнів з лімфатичною системою, особливостями складу та функціями лімфи; дослідити рух лімфи та його значення; показати взаємозв'язок рідин внутрішнього середовища організму; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, мовлення, уміння аналізувати та узагальнювати інформацію, установлювати причинно-наслідкові зв'язки; виховувати дбайливе ставлення до власного здоров'я, інтерес до предмета, формувати науковий світогляд. Матеріали та обладнання: таблиці «Внутрішнє середовище організму», «Лімфатична система». Основні поняття: лімфа, лімфатична система, лімфатичні судини, лімфатичні вузли, лімфоцити. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ü Епіграф до уроку Навчайтеся так, ніби ви постійно відчуваєте нестачу своїх знань, і так, ніби ви постійно боїтеся розгубити свої знання (Конфуцій). ü Слово вчителя Сподіваюся, що сьогодні ви навчатиметеся саме так, як пропонував видатний китайський філософ. Намагайтеся запам'ятати якомога більше, і тоді ви дізнаєтеся багато цікавого. Але спочатку перевіримо вивчене раніше. III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ ТА ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ ü Фронтальна бесіда Учні мають відповісти на запитання 1 до § 15. ü Вправа «Телефонний код» Учні мають розшифрувати закодовані терміни за дешифрувальною таблицею та дати їм визначення. Завдання подано в електронному додатку. Відповіді: 1. Еритроцити; 2. Кров; 3. Плазма; 4. Тромбоцити; 5. Лейкоцити. IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, ВИЗНАЧЕННЯ МЕТИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ Учитель повідомляє учням тему уроку, разом з ними визначає його мету та завдання. V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Склад і функції лімфи ü Повідомлення учнів, частково-пошукова робота з підручником, словникова робота, складання схем «Склад лімфи» та «Функції лімфи» За текстом підручника на с. 60-61 та інформацією, яку підготували учні як індивідуальне домашнє завдання, учні мають дати визначення поняття «лімфа», схарактеризувати склад лімфи та визначити її функції, склавши відповідні схеми. Лімфа — це рідка тканина внутрішнього середовища, що утворюється з тканинної рідини. Схему ««Функції лімфи» подано в електронному додатку. ü Цікавий факт • У середньому в організмі людини циркулює 1,5-2 л лімфи. • У перекладі з латини «лімфа» — чиста вода. 2. Лімфатична система ü Повідомлення учнів, частково-пошукова робота з підручником, складання схем За текстом підручника на с. 60-61 та інформацією, яку підготували учні як індивідуальне домашнє завдання, учні мають схарактеризувати лімфатичну систему та визначити, як здійснюється лімфообіг, склавши схеми. Ще за часів Гіппократа, Герофіла та Еразістрата в IV-I ст. до нашої ери існувала думка, що крім кровоносних судин у людини є так звані «білі судини». Відкриття лімфатичної системи належить італійському вченому Каспаро Азеллі, який у 1622 р. експериментальним шляхом довів наявність в організмі людини лімфи й лімфатичних судин, виявив деякі функції лімфатичної системи. ЛІМФООБІГ VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ ü Вправа «Головоломка» Учні мають відгадати зашифровані слова та пояснити їхнє значення. Для розшифрування слід викреслити зайві літери так, щоб із залишених літер утворилося слово-відгадка. Завдання подано в електронному додатку. Відповіді: 1. 2. 3. 4. ü Фронтальна бесіда Обговорення тексту «Дізнайтеся більше» в підручнику на с.61. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Завдання для всіх учнів: опрацювати § 15, вивчити склад і функції лімфи, лімфатичної системи. Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення або презентації «Зсідання крові», «Система груп крові АВО», «Резус-система». VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ, РЕФЛЕКСІЯ, ОЦІНЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ü Вправа «Мікрофон» Запитання до учнів: — Що нового ви дізналися сьогодні на уроці? | |
Переглядів: 573 | |
Всього коментарів: 0 | |