Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із історії України 7 клас (нова програма) |
Урок № 12 Узагальнення знань за темою «Київська держава наприкінці Х — у першій половині ХІ ст.» Мета: узагальнити й систематизувати знання за темою «Київська держава наприкінці Х — у першій половині ХІ ст.»; розвивати вміння аналізувати історичні факти й події, узагальнювати фактичний матеріал, робити висновки, давати характеристику історичних діячів, розкривати їх місце і значення в історичному процесі; визначити рівень засвоєння учнями знань за темою «Київська держава наприкінці Х — у першій половині ХІ ст.»; розвивати вміння працювати з історичними джерелами, картою, додатковою літературою; виховувати повагу до історії України. Очікувані результати:
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань. Обладнання: атлас, тексти джерел, заготовки схеми «Нові досягнення в розвитку культури», ілюстрації із зображенням історичних постатей і пам’яток часів Київської Русі наприкінці Х — у першій половині ХІ ст., сітка кросворда, додаткова література.
Оголошення теми та очікуваних результатів. II. Узагальнення знань Робота з картою (Карта «Київська Русь за князювання Володимира Великого і Ярослава Мудрого» (с. 5) атласу.)
Завдання Пригадайте основні заходи правління князів Володимира Великого та Ярослава Мудрого, виконавши завдання. Тестове завдання Виконайте завдання на встановлення хронологічної послідовності. Робота із джерелами Прочитайте уривки із джерел і дайте відповіді на запитання. Завдання Пригадайте події, пов’язані з розвитком давньоруської культури за правління князів Володимира та Ярослава, доповнивши схему. Аналіз інформації Аргументовано доведіть або спростуйте твердження: «Інтенсивне формування руської спільноти, розбудова держави та запровадження християнства як державної релігії стали міцними підвалинами розвитку вітчизняної культури». Завдання на встановлення історичної постаті Визначте, про кого йдеться. Складання історичного портрета Учні отримують завдання скласти історичний портрет одного з київських князів (Володимира Великого або Ярослава Мудрого), дотримуючись плану. Робота з ілюстративним матеріалом Які події, історичні постаті та пам’ятки зображені на наведених ілюстраціях? Що вам про них відомо? (Продемонструвати учням кілька ілюстрацій із зображенням подій, історичних постатей і пам’яток часів Київської Русі.) Історичний диктант Дайте короткі письмові відповіді на запитання.
10. Як називається зображення чи візерунок, виконані з кольорових каменів, смальти, керамічних плиток? (Мозаїка) 11. Про якого князя йдеться в історичному джерелі: «Отець бо його, Володимир, землю зорав і розм’якшив, себто хрещенням просвітив, а сей великий князь …, син Володимирів, засіяв книжними словами серця віруючих людей, а ми пожинаєм, учення приймаючи книжне»? (Про Ярослава Мудрого) 12. Яка культура мала вирішальний вплив на розвиток храмового будівництва Київської Русі в період її розквіту? (Візантійська) Робота в парах Перевірка результатів історичного диктанту здійснюється сусідами по парті. Синтез думок Чому історики називають роки правління Володимира Великого та Ярослава Мудрого періодом найвищого розквіту Київської Русі? Розв’язування кросворда Розв’яжіть кросворд.
Творче завдання Уявіть себе літописцем і складіть хроніку подій доби розквіту Київської Русі (кінець Х — перша половина ХІ ст.).
V. Домашнє завдання
| |
Переглядів: 618 | |
Всього коментарів: 0 | |