Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української літератури 8 клас (нова програма) |
УРОК № 46 Контрольна робота за творчістю І. Карпенка-Карого та М. КоцюбинськогоТема. Контрольна робота за творчістю І. Карпенка-Карого та М. Коцюбинського Мета: повторити й узагальнити відомості з тем, виявити рівень знань, умінь та навичок для їхньої корекції; розвивати образне та логічне мислення, пам'ять, наполегливість, старанність, уміння висловлювати свої думки та їх аргументувати; виховувати на кращих моральних прикладах, зразки яких подаються у вивчених творах. Обладнання: тестові завдання. Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок. Хід уроку І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ ü Вступне слово вчителя. Українська література другої половини XIX століття представлена багатьма жанрами. На професійну основу став український театр й одразу ж вивів на сцену нових героїв — підприємливих селян, які прагнули до збагачення будь-якою ціною, будь-якими засобами — чесними та нечесними. Прозаїки зверталися до прикладів із минулого, які б давали сучасним та й майбутнім поколінням зразки високої духовності, що полягала в прагненні до свободи, у вмінні щиро й віддано кохати, виявляти мужність і силу духу в складних життєвих обставинах. Про це ви й поміркуєте у своїх творчих завданнях контрольної роботи. II. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ УРОКУ ü Пояснення вимог до виконання тестових завдань. ü Виконання контрольної роботи. — ВАРІАНТ І Початковий і середній рівні 1. До театру корифеїв НЕ входив А М. Кропивницький Б І. Карпенко-Карий В М. Садовський Г М. Коцюбинський 2. Калитці потрібно було багато грошей, щоб купити А землю у Смоквинова Б худобу у Жолудя В знаряддя для пошуку Г усе для весілля сина 3. Герасим не дав жінці коней поїхати до церкви, тому що А коні були дуже норовисті Б жалів худобу В до церкви прийнято було ходити пішки Г йому потрібно було їхати на станцію 4. Поневолений український народ М. Коцюбинський у творі «Дорогою ціною» порівнює А з волом Б з туром В з конем Г з биком 5. У плавнях пораненому Остапові довелося змагатися А з гадюкою Б з вепром В з вовком Г з диким собакою 6. Продовжте речення. Трагікомедія — це... Відповіді: 1Г, 2А, ЗБ, 4Б, 5В. Достатній рівень 7. Визначте основні засоби сатиричного змалювання образу Герасима Калитки з твору І. Карпенка-Карого «Сто тисяч». Високий рівень 8. Виконайте одне із завдань. А Напишіть невеликий твір «Краса глибокого почуття кохання у творі М. Коцюбинського та в сучасному житті». Б Складіть діалог з уявним опонентом про проблему бездуховності в часи, описані І. Карпенком-Карим, та її актуальність у сучасних умовах. ВАРІАНТ ІІ Початковий і середній рівні 1. Справжнє прізвище І. Карпенка-Карого А В. Підпалий Б І. Тобілевич В П. Губенко Г І. Рудченко 2. Герасим Калитка, герой твору І. Карпенка-Карого, розбагатів А тяжко працюючи сам зі своєю родиною та наймитами Б знайшовши скарб разом із Бонавентурою В продавши разом із кумом Савкою душу нечистому Г купивши за п’ять тисяч сто тисяч фальшивих грошей 3. Прізвище Калитка означає А мішок Б кишеня В гаманець Г торба 4. Урятувати пораненого Остапа в плавнях, що горіти, Соломії допомогли А цигани Б жандарми В місцеві селяни Г ворожка 5. Вільнолюбному характерові Остапа допомогли розвинутися А нещаслива доля Соломії Б розповіді діда В романтичні книжки Г знайомство з українською історією 6. Продовжте речення. Комедія — це... Відповіді: 1Б, 2А, ЗВ, 4А, 5Б. Достатній рівень 7. Зробіть аналіз образу Соломії з твору М. Коцюбинського «Дорогою ціною». Високий рівень 8. Виконайте одне із завдань. А Напишіть невеликий твір «Моральний вибір героїні твору М. Коцюбинського “Дорогою ціною” та сучасних людей у подібних екстремальних ситуаціях». Б Складіть діалог з уявним опонентом про проблему влади грошей — наскрізної та «вічної» у світовому мистецтві. III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Підготувати повідомлення про О. Довженка. IV. ПІДСУМОК УРОКУ ü Інтерактивна вправа «Мікрофон» — Найцікавішим для мене було завдання... | |
Переглядів: 2122 | |
Всього коментарів: 0 | |