Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української літератури 8 клас (нова програма) |
УРОК № 50 Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути». СюжетТема. Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути». Сюжет Мета: ознайомити із сюжетом повісті Н. Бічуї «Шпага Славка Беркути», допомогти учням усвідомити її ідейно-художній зміст; розвивати образне та аналітичне мислення, уміння виразно читати, переказувати сюжет, виділяти його елементи, висловлювати власні міркування з приводу прочитаного; виховувати шанобливе ставлення до дружби, честі й людської гідності, сімейних цінностей, неприйняття жорстокості та обману. Теорія літератури: сюжет, композиція, художні образи, художні засоби. Обладнання: портрет письменниці, видання творів, ілюстрації до них. Тип уроку: комбінований Хід уроку І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ ü Перевірка домашнього завдання. 1. Переказ прочитаної І умовної частини твору Н. Бічуї, висловлення своїх міркувань. 2. Складання анкети-характеристики письменниці. Ім’я, по батькові, прізвище — Ніна Леонідівна Бічуя Рік народження — 1937 Місце народження, проживання — м. Київ, проживає у Львові Навчання — середня школа № 5, факультет журналістики Львівського університету Рід занять, захоплення — журналістка, літературний працівник театру, перекладач, редактор, викладач вищого навчального закладу Сімейний стан — одружена, чоловік — відомий український письменник Роман Іваничук Основні твори— «Дрогобицький звіздар», «Повісті», «Квітень у човні», «Родовід», «Бенефіс», «Десять слів поета», книжки для дітей — «Канікули у Світлогорську», «Шпага Славка Беркути», «Звичайний шкільний тиждень», «Яблуні і зернятко» та ін. Нагороди, відзнаки — Орден Усмішки II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ ü Вступне слово вчителя. Літературознавець П. Кириченко відзначав, що для творів Ніни Леонідівни Бічуї характерні «тонкий психологізм, добре знання життя дітей і, головне, любов до них — неспокійних, принципових, інколи гарячкуватих, а ще точність художнього слова, образу, деталі — ось риси, якими позначена творчість Ніни Бічуї і які зробили її книги популярними не лише серед юних читачів, а й серед дорослих». І ми переконаємося в цьому на сьогоднішньому уроці. III. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ ü Виразне читання II умовної частини повісті Н. Бічуї «Шпага Славка Беркути». (Розділи: Блакитні печери. Максимальне навантаження. Сорока з перебитим крилом. Юлько вдома. Стефко вдома. Славко вдома.) ü Словникова робота, обмін враженнями про прочитане. ü Евристична бесіда. — Про що свідчить захоплення Славка спортом, археологією, географією, іншими навчальними предметами? (Людина різнобічно розвинена, допитлива, прагне пізнати світ і знайти своє місце в ньому.) — Що таке «максимальне навантаження»? Чи можете ви особисто визначити рівень свого «максимального навантаження»? І чи потрібно його визначати взагалі? — Як характеризує хлопців випадок зі знайденою в парку пораненою сорокою? — Наскільки відрізняється поведінка героїв у школі, у стосунках із друзями та вдома? (Наприклад, Юлько вдома ніжний із матір’ю, любить гуляти містом із батьком, захоплений його розповідями про старе місто; з однолітками часто буває пихатим, заздрісним, нечесним.) IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК ü Робота з таблицею. Заповнити таблицю відомостями про героїв, з якими ми вже познайомилися.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Знати зміст II умовної частини повісті Н. Бічуї «Шпага Славка Беркути», уміти переказувати, коментувати, виділяти ключові епізоди, характеризувати героїв. VI. ПІДСУМОК УРОКУ ü Інтерактивна вправа «Мікрофон». — З героїв твору «Шпага Славка Беркути» мені найбільше імпонує... | |||||||||
Переглядів: 1178 | |
Всього коментарів: 0 | |