Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української літератури 8 клас (нова програма) |
Ніна Бічуя. „Шпага Славка Беркути”Тема. Ніна Бічуя. „Шпага Славка Беркути” Мета: продовжити знайомство із сюжетом повісті Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути”, допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст твору, роль батьків у вихованні дітей та їхньому дозвіллі; розвивати образне та критичне мислення, уміння виразно читати, коментувати прочитане, виділяти головні думки, висловлювати свої міркування та обгрунтовувати їх; виховувати шанобливе ставлення до моральних чеснот, дружби, сімейних цінностей. Теорія літератури: сюжет, композиція, художні образи, художні засоби. Обладнання: портрет письменниці, видання творів, ілюстрації до них. Тип уроку: комбінований. Хід уроку І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ ü Перевірка домашнього завдання. 1. Переказ II умовної частини повісті Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути”. 2. Інтерактивна вправа „Мозковий штурм”. Визначте моральні уроки, які ми можемо засвоїти з прочитаної частини повісті Н. Бічуї. Очікувані відповіді Дуже важливо, щоб у родині був лад і взаєморозуміння між батьками та дітьми. У стосунках із друзями треба бути чесним, не заздрісним. Сказане добре слово навіть незнайомої людини робить іншу кращою. Необхідно прагнути до розвитку та вдосконалення своєї особистості. II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ ü Вступне слово вчителя. Валерій Шевчук назвав письменницю Ніну Бічую „королевою жіночої прози”. Знайомлячись із розділами твору „Шпага Славка Беркути”, ми все більше переконуємося в цьому. Адже важко не захопитися яскравістю характерів героїв, майстерно виписаними психологічними портретами, хитромудрою інтригою, яка, однак, не виходить за межі ймовірного. Читаємо далі. III. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ ü Виразне читання III умовної частини повісті Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути”. (Розділи: Театральна вистава. Скажи, хто твій учень... Після вистави (Очима Славка Беркути). Поки літак летить до Харкова. Кукулику мій гарний... Чому ти так зробив, тату? Дискусія за партою.) ü Словникова робота, обмін враженнями про прочитане. ü Евристична бесіда. — Як однокласники поставилися до Лілі, яка брала участь у відомій дорослій виставі справжнього театру? Чи ваші однокласники теж радіють за успіхи своїх товаришів? — Продовжте крилатий перефразований вислів: „Скажи, хто твій учень...” (і я скажу, хто ти). Розшифруйте цей вислів. Наскільки він правдивий, на вашу думку? — Що перемогло в Славка — почуття відповідальності чи почуття дружби, першої закоханості? — Чому Стефко першій із дорослих, учительці Надії Григорівні, зізнався, як його ласкаво називала колись бабуся? Настільки для нього важливою була розмова з учителькою, яка прихистила поранену сороку? Чому? Зробіть висновок. IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК ü Робота з таблицею. — Які нові риси характеру героїв виявилися в прочитаних розділах? Заповніть таблицю.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Знати зміст III умовної частини повісті Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути”, уміти переказувати, коментувати, виділяти ключові епізоди, характеризувати героїв. VI. ПІДСУМОК УРОКУ ü Інтерактивна вправа „Мікрофон”. — На мою думку, інтерес читачів до долі героїв повісті Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути” та їхніх пригод не згасає тому, що... | |||||||||
Переглядів: 692 | |
Всього коментарів: 0 | |