Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української літератури 8 клас (нова програма) |
Ніна Бічуя. „Шпага Славка Беркути”. Проблема особистості в сучасному світіТема. Ніна Бічуя. „Шпага Славка Беркути”. Проблема І особистості в сучасному світі Мета: продовжити знайомство із сюжетом повісті Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути”, допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст твору, значення морального вибору в житті; розвивати образне та критичне мислення, уміння виразно читати, коментувати прочитане, виділяти головні думки, висловлювати свої міркування та обґрунтовувати їх; виховувати шанобливе ставлення до моральних чеснот, дружби, сімейних цінностей. Теорія літератури: сюжет, композиція, художні образи, художні засоби. Обладнання: портрет письменниці, видання творів, ілюстрації до них. Тип уроку: комбінований. Хід уроку І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ü Перевірка домашнього завдання. 1. Переказ ill умовної частини повісті Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути”. 2. Робота з таблицею. — Яких помилок припустилися дорослі, рідні наших героїв- підлітків? Заповніть таблицю. Зробіть висновок.
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ ü Вступне слово вчителя. Виявляється, і дорослі роблять інколи неприпустимі помилки. І це дуже боляче для дітей, які звикли бачити в них взірець для себе. А особливо коли ці дорослі — ваші рідні. І тоді втрачається ідеал, настає розчарування. Що робити? Як маленькій душі протистояти цій зневірі? Дізнаємося про це на уроці. III. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ ü Виразне читання II умовної частини повісті Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути”. (Розділи: Битися з беззбройним. Лілі не хоче удавати. Два по два — чотири. Тоді була п'ятниця. Напередодні. Також о другій годині дня. Суд. Як усе було насправді. Кінець щасливий, немов у казці.) ü Словникова робота, обмін враженнями про прочитане. ü Евристична бесіда. — На чиєму ви боці в суперечці Юлька й Славка? Чому? — Хто з класу виявився найрішучішим і найдієвішим, на ділі довів Славкові свою дружбу? — Чому Славко мовчав на „суді”, не виправдовувався? — Як ви ставитеся до подібних шкільних „судів”? — Чому трапилася прикра помилка та як вона була виправлена? — Хто з дорослих підтримав Славка, а хто — ні? Чому? IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК ü Творче завдання. Продумайте, яким був би фінал повісті, коли б інспектор дитячої кімнати міліції не прийшла до школи або дуже спізнилася. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Знати зміст IV умовної частини повісті Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути”, уміти переказувати, коментувати, виділяти ключові епізоди, характеризувати героїв. VI. ПІДСУМОК УРОКУ ü Інтерактивна вправа „Мікрофон”. — Я думаю, що кінець твору щасливий, але... | |||||||||
Переглядів: 876 | |
Всього коментарів: 0 | |