Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української літератури 8 клас (нова програма) |
Контрольна робота за творчістю О. Довженка, Н. Бічуї, В. ДроздаТема. Контрольна робота за творчістю О. Довженка, Н. Бічуї, В. Дрозда Мета: повторити й узагальнити відомості з тем, виявити рівень знань, умінь та навичок для їхньої корекції; розвивати образне та логічне мислення, пам'ять, наполегливість, старанність, уміння висловлювати свої та їхні аргументи; виховувати на кращих моральних прикладах, зразки яких подаються у вивчених творах. Теорія літератури: сюжет, композиція, тема, ідея, художні образи, художні засоби. Обладнання: тестові завдання. Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок. Хід уроку I. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ ü Вступне слово вчителя. Художні твори, які ми вивчали, належать до різних часів, у них різна тематика й проблематика, засоби вираження думки. Але є дещо, що об'єднує їх — це людина, її психологія, її прагнення до утвердження своєї особистості, до збереження людської гідності. Своє розуміння цих проблем ви й покажете у творчих завданнях контрольної роботи. II. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ УРОКУ ü Пояснення вимог до виконання тестових завдань. ü Виконання контрольної роботи. ВАРІАНТ I Початковий і середній рівні 1. Моральний урок дідів з оповідання О. Довженка „Ніч перед боєм” для молодих бійців полягав у тому, що А вони попалили всі човни й зірвали ворогові переправу Б перевернули човни й загинули разом із ворогами В зробили засідку й побили багато ворогів Г мужньо витримали знущання ворогів і не видали партизанів 2. Кого діди Платон і Савка ставили за приклад бійцям, що відступали? А Кармалюка Б Гонту, Залізняка В своїх синів Г самих себе 3. Кульмінацією у творі Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути” є А поєдинок на шпагах Юлька та Славка Б суд над Славком В привід хлопця, який назвався Вернутою, до дитячої кімнати міліції Г спізнення Славка на театральну виставу до Лілі 4. У невинуватість Славка вірили А тренер, Лілі Б Стефко та Юлько В класний керівник і директор школи Г інспектор дитячої кімнати міліції, Надія Григорівна 5. Кінь Шептало з оповідання В. Дрозда пишався А своєю силою, красою, незвичайністю Б тим, що він був чемпіоном з бігу В своїми предками — цирковими кіньми Г тим, що його любив конюх і підгодовував смачненьким 6. Продовжте речення. Прикладом знеособлення людини є герой твору... Відповіді: 1Б, 2В, ЗБ, 4А, 5В. Достатній рівень 7. Порівняйте образи Славка та Юлька з повісті Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути ”. Високий рівень 8. Виконайте одне із завдань. А Висловіть свої судження про необхідність виховання патріотизму. Можливо, воно не потрібне в нашому глобалізованому світі? (за оповіданням О. Довженка „Ніч перед боєм” та власними спостереженнями) Б Напишіть свій фінал оповідання В. Дрозда „Білий кінь Шептало”, коли кінь Шептало вирішив не повертатися до стайні. Переведіть алегоричну оповідь про коня в площину людини. ВАРІАНТ II Початковий і середній рівні 1. Молоді бійці з оповідання О. Довженка перед своїм першим боєм запитали в командира Петра Колодуба А звідки він бере мужність і сили Б що робити, коли ворога набагато більше й він краще озброєний В чому не можна відступати Г що робити при пораненні 2. Дід Платон з оповідання О. Довженка „Ніч перед боєм” лаяв відступаючих наших бійців А за невміння користуватися зброєю, влучно стріляти Б за невміння маскуватися, рити окопи В за боягузтво, невміння та небажання захищати рідну землю Г за те, що забувають писати листи своїм рідним 3. Особливостями композиції повісті Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути” є А введення казкових, фантастичних елементів Б наявність оповідача, розповідь ведеться від першої особи В наявність багатьох відступів, листів, снів Г зміщення часових площин, різнобічний показ героїв, заглиблення у психологію 4. Юлько Ващук, герой твору Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути”, розчарувався у своєму батькові через те, що А той збирався до міліції заявляти на Славка за поранення Б той скористався чужою працею, видавши її за свою В батько часто сварився з мамою Юлька Г не підтримував його захоплення музикою, малюванням 5. Найбільше кінь Шептало не любив А їздити на базар, крутити колесо Б ходити з усіма кіньми на водопій В возити важкі вантажі — дрова, цеглу Г битися, штовхатися біля кормушки 6. Продовжте речення. Проблеми людини в суспільстві, свободи й неволі, особистості й натовпу розглядаються у творі... Відповіді: 1А, 2В, ЗГ, 4Б, 5А. Достатній рівень 7. Порівняйте образи діда Платона й діда Савки з образом капітана Колодуба (за оповіданням О. Довженка „Ніч перед боєм”). Високий рівень 8. Виконайте одне із завдань. А Висловіть своє судження про важливість моральних чеснот у житті людини, дружби та підтримки батьків (за твором Н. Бічуї „Шпага Славка Беркути” та власними спостереженнями). Б Підготуйте свій виступ у дискусії на тему: „Як зберегти власну індивідуальність у сучасному жорстокому світі, залишатися людиною в будь-яких ситуаціях”. III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Підготувати повідомлення про Ю. Винничука. IV. ПІДСУМОК УРОКУ ü Інтерактивна вправа „Мікрофон” — У процесі роботи я краще усвідомив (усвідомила), що... | |
Переглядів: 989 | |
Всього коментарів: 0 | |