Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української літератури 8 клас (нова програма) |
Валентин Чемерис. „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання”Тема. Валентин Чемерис. „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання”. Гумористична повість про життя й пригоди школярів із села Великі Чаплі: дружбу і перше кохання, вірність і перший поцілунок, дуель і перше побачення Мета: продовжити ознайомлення із сюжетом гумористичного твору В. Чемериса, навчити розрізняти види комічного та засоби його художнього втілення; розвивати образне та критичне мислення, творчу уяву, навички виразного читання гумористичних творів, переказування гумористичних ситуацій, уміння висловлювати свої враження та думки; виховувати культуру спілкування, почуття гумору, прагнення до щирості почуттів. Теорія літератури: комічне, гумор, сатира, іронія, художні образи, художні засоби. Обладнання: портрет письменника, видання твору. Тип уроку: комбінований. Хід уроку І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ ü Перевірка домашнього завдання. 1. Переказ, коментування ключових епізодів II умовної частини твору В. Чемериса „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання”. 2. Дискусійні питання. — Як ви думаєте, які почуття в Галі Козачок до Вітьки? — Що підкреслює автор, обираючи героям прізвища Козачок, Горобець, Котигорошко? II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ ü Вступне слово вчителя. „Справжнє втілення українських рис — Валентин Чемерис”,— ці слова належать Петру Осадчуку. Короткий, але дуже влучний вислів, у якому прочитуються всі найкращі риси українського народу — його працелюбність, поетичне світобачення, патріотизм, невичерпний оптимізм. Як казав Остап Вишня: „Якось-то воно буде!” А ми продовжуємо насолоджуватися неперевершеним гумором автора твору „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання”. III. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ ü Виразне читання III умовної частини твору В. Чемериса „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання” (Частина друга. „Голуба куниця”. Розділи „Чаплівський цирульник”, „Трагедія Федька Котигорошка”, „Скільки буде двічі по два?”, „Казбек”, „І везе ж ото людям!”, „Ой співали цвіркуни, заливалися...”, „Коли з клітки вискакує лев”, „Дарунок”.) ü Словникова робота, обмін враженнями про прочитане. ü Евристична бесіда, виконання завдань. — Хто такий цирульник? — Які засоби комічного вживає автор для опису „побутової революції” у селі Великі Чаплі? — Як проходила й чим закінчилася стрижка Вітьки Горобця в діда Левонтія? — Як Федько добував для друга гроші, щоб той повів дівчину в кіно? — Як міліціонер Грицько Причепа загладив провину свого коня? — Про що мріяв Вітька, очікуючи Галю на побачення? Як його мрія ледь не здійснилася й чим трохи зіпсувала побачення? (Історія з левом.) — Чому Галя запитала Вітьку, скільки буде двічі по два? — Для чого Вітька запалив при Галі цигарку й до чого це призвело? — Що зіпсувало ефект від кінокартини, яку дивилися Вітька з Галею та їхні односельці? (Будильник у Вітьчиній кишені.), а потім перший поцілунок? — Розкажіть по пригоду Федька з подарунком для Галі, сливами та комірником Сидором Гускою. IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК ü Завдання аналітичного характеру. Назвіть прикмети часу, у якому живуть герої твору В. Чемериса. (Колгоспи, ціни, побут селян та ін.) V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Знати зміст, переказувати, коментувати ключові епізоди III умовної частини твору В. Чемериса „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання”, уміти характеризувати героїв, виділяти засоби комічного та визначати їхню роль, висловлювати свої міркування про прочитане. VI. ПІДСУМОК УРОКУ ü Інтерактивна вправа „Мікрофон”. — До вічних проблем, які піднімає автор у творі „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання”, належать... | |
Переглядів: 1566 | |
Всього коментарів: 0 | |