Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української літератури 8 клас (нова програма) |
Валентин Чемерис. „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання”. Дитячі проблеми в дорослому житті, передані засобами гуморуТема. Валентин Чемерис. „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання”. Дитячі проблеми в дорослому житті, передані засобами гумору Мета: продовжити ознайомлення із сюжетом гумористичного твору, повторити відомості про види комічного та засоби його художнього втілення; розвивати образне та критичне мислення, творчу уяву, навички виразного читання гумористичних творів, переказування гумористичних ситуацій, уміння висловлювати свої враження та думки; виховувати культуру спілкування, почуття гумору, прагнення до щирості почуттів. Теорія літератури: комічне, гумор, сатира, іронія, художні образи, художні засоби. Обладнання: портрет письменника, видання твору. Тип уроку: комбінований. Хід уроку I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ ü Перевірка домашнього завдання. Переказ, коментування ключових епізодів ІІI умовної частини твору В. Чемериса „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання”, висловлення своїх почуттів та вражень. II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ ü Вступне слово вчителя. Твій вогник творчий не згасити. Чемерисе, Чемерисе, гей! Не можеш й місяця прожити Без нових романів, повістей... (Олесь Жолдак) Він був і є, як гумор, молодим, А молодих, як сміху, наплодив. Він їх творив — не з власного ребра, А з гострого, веселого пера. Бо е закон: ніколи Чемерис Без усміху й не спав і... не журивсь. (Михайло Чхан) В Валентина Чемериса Є така чудова риса: Має ліру як мортиру — Чеше прозу і сатиру. (Анатолій Камінчик) Так відгукуються про В. Чемериса його колеги по перу. І з ними не можна не погодитися, особливо читаючи іскрометний твір „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання”. III. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ ü Виразне читання IV умовної частини твору В. Чемериса „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання”. (Розділи: Народні прислів'я про кохання. Турецький охотник. „Вітька + Галя”. Гарячий пісок — ліки універсальні.) ü Словникова робота, обмін враженнями про прочитане. ü Евристична бесіда, виконання завдань. — Яких висновків дійшов Федько, спостерігаючи за розвитком стосунків Вітьки з Галею, і чим це підкріпив теоретично та практично? (Дібрав прислів'я про кохання та одруження; вирішив, що Вітька повинен якщо не одружитися з Галею, то хоча б заручитися, посвататися.) — Розкажіть про обряд сватання, який провів Федько, та що з того вийшло. — Як Федько вирішив залишити слід в історії від Вітьчиного кохання до Галі? IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК ü Проблемне завдання. Письменник В. Чемерис мріє про те, „щоб слід свій лишити на чорній землі під ясним сонцем”. Висловіть своє судження про те, настільки письменникові вдалося й настільки цей слід вагомий. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1. Знати зміст усього твору, уміти переказувати, коментувати ключові епізоди, висловлювати власні міркування про прочитане. 2. Підготуватися до бесіди з позакласного читання. VI. ПІДСУМОК УРОКУ ü Інтерактивна вправа „Мікрофон”. Найбільш кумедним мені здалося у цьому творі те, ..., а естетичне задоволення я отримав (отримала) від... | |
Переглядів: 1082 | |
Всього коментарів: 0 | |