Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української літератури 8 клас (нова програма) |
Контрольна робота за творчістю Ю. Винничука, І В. Чемериса та письменників рідного краюТема. Контрольна робота за творчістю Ю. Винничука, І В. Чемериса та письменників рідного краю Мета: узагальнити відомості з тем, виявити рівень знань, умінь та навичок для їхньої корекції; розвивати образне та логічне мислення, пам'ять, наполегливість, старанність, уміння висловлювати аргументувати; виховувати на кращих моральних прикладах, зразки яких подаються у вивчених творах. Обладнання: тестові завдання. Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок. Хід уроку І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ ü Вступне слово вчителя. Ця контрольна робота — остання в навчальному році. Виконуючи завдання, особливо творче, продемонструвати, чого ви навчилися у 8 класі, як умієте висловлювати думки, аргументувати свою точку зору. * Уроки проводяться за індивідуальним планом учителя. II. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ УРОКУ ü Пояснення вимог до виконання тестових завдань. ü Виконання контрольної роботи. ВАРІАНТ І Початковий і середній рівні 1. Люботинському князеві з повісті-казки Ю. Винничука потрібен був дракон, щоб А знайти собі зятя Б прославитися в битві з ним В настрахати ворогів Г залучити туристів 2. Дракон Грицько з повісті-казки Ю. Винничука нагадував князівні при першій зустрічі А квіточку Б сонечко В бджілку Г метелика 3. Чого не робив Федько з повісті В. Чемериса „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання” для закоханого Вітьки? А складав серенаду Б давав списувати домашні завдання В написав вірша до газети Г добував гроші для кіно 4. Високий, худий, запальний, рвучкий. Це портретна характеристика героя повісті В. Чемериса А Вітьки Б Федька В Петра Г Грицька Причепи 5. Сватання до Галі Козачок у сюжеті повісті В. Чемериса є А експозицією Б зав'язкою В кульмінаційним моментом Г розв'язкою 6. Продовжте речення. Серед письменників-земляків мені найбільше подобається творчість..., зокрема твір... Відповіді: 1А, 2Г, ЗБ, 4А, 5В. Достатній рівень 7. Порівняйте образи Вітьки Горобця, Федька Котигорошка та Галі Козачок із повісті В. Чемериса „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання”, знайдіть спільне та відмінне. Високий рівень 8. Виконайте одне із завдань. А Напишіть твір-роздум „Значення культури спілкування, перших почуттів підлітків у подальшій долі, в утвердженні себе як особистості в соціумі”. Б Придумайте інше закінчення історії дракона Грицька за умови, що він завчасно полетів із Люботина в інші краї. ВАРІАНТ ІІ Початковий і середній рівні 1. Дракон із повісті-казки Ю. Винничука, який з'явився біля Люботина, не влаштовував князя, тому що був А одноголовим і маленьким Б надто страшним і сильним В добрим, освіченим Г іншої віри 2. Учителем дракона Грицька із повісті-казки Ю. Винничука був А сам князь Б пустельник В князівна Настасія Г таємний радник князя Антось 3. Через дуель Вітьку з повісті В. Чемериса А заарештували Б вигнали зі школи В покарали батьки Г образила дівчина 4. Вітька з повісті В. Чемериса назвав Галю „зміюкою лукавою”, бо вона А розповіла усім дівчатам, що він у неї закохався Б запросила на побачення ще й Петра В відверто посміялася з хлопця Г підкупила його секунданта Федька халвою 5. Маленький, товстий, флегматичний, смаглявий. Так описує В. Чемерис у повісті „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання” А Вітьку Б Левонтія В Федька Г Петра 6. Продовжте речення. Найбільше мені запам'ятався твір письменника... і його герої... Відповіді: 1В, 2Б, ЗА, 4Б, 5В. Достатній рівень 7. Поясніть алегоричність образів дракона Грицька, пустельника та князя з повісті-казки Ю. Винничука „Місце для дракона”. Високий рівень 8. Виконайте одне із завдань. А Напишіть невеликий твір „Актуальність твору Ю. Винничука “Місце для дракона” для сьогодення”. Б Уявіть зустріч друзів із повісті В. Чемериса „Вітька + Галя, або Повість про перше кохання” через десять років та опишіть її. Пофантазуйте, не виходячи з логіки характерів, яким вони можуть стати. III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Повторити вивчені твори та теорію літератури. IV. ПІДСУМОК ü Інтерактивна вправа „Мікрофон”. — На мою думку, контрольна робота не лише перевіряє рівень навченості учнів, а й... | |
Переглядів: 803 | |
Всього коментарів: 0 | |