Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української мови 5 клас (нова програма) |
УРОК 26. Написання префіксів пре-, при-, прі- (продовження)Мета: навчальна — закріпити знання учнів про вимову та написання слів із префіксами пре-, при-, прі-; розвивальна — розвивати пам'ять, образне та логічне мислення, творчу уяву; формувати навички творення нових слів із цими префіксами, розрізняти їх за значеннями; виховна — сприяти формуванню кращих людських якостей. Обладнання: підручник, таблиці-схеми, презентації. Тип уроку: формування вмінь та навичок. Очікувані результати: учні записують правильно слова з вивченими орфограмами у значущих частинах, обґрунтовують написання їх правилами; знаходять і виправляють орфографічні помилки; складають речення й мікротексти зі словами, що мають суфікси та префікси, які надають їм певного значення й виразності. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ й МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПФ Звернення вчителя до учнів II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка виконаної вдома вправи з підручника III. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК 1. ПФ Інтерактивна вправа «Мозковий штурм» Ø Для початку підприємницької діяльності потрібен стартовий капітал. Як чесним, легальним шляхом його здобути? Можна попросити у батьків, але тоді це не ваш заробіток. Можна заощадити, але на чому? Що ви можете запропонувати? (Звісно, те, що не зашкодить здоров’ю. ) Очікувані відповіді Ø Брати у школу свій сніданок чи обід. Ø Дібрати найвигідніший тарифний план для мобільного телефона і мережі Інтернет. Ø Не купувати дорогих ґаджетів, модних іграшок — екшен-відеокамер, спіннерів та ін. Ø Акуратно носити одяг та взуття. Ø Використати гроші, подаровані родичами на день народження. 2. Творча робота Ø Напишіть невеликий твір, у якому відобразіть способи накопичення заощаджених грошей для початкового капіталу (відкрити банківський рахунок, не приносити до школи, непримітне місце, не піддаватися спокусі витратити, не хвалитися перед друзями), використовуючи слова з префіксами. 3. Взаємоперевірка творів, доповнення (робота у парах) Фізкультхвилинка 4. Виконання тренувальних вправ Ø Перепишіть слова, замість крапок поставте букви є, и чи і. Пр..дставити, пр..морський, пр..берегти, пр..зирство, пр..бій, пр..амбула, пр..дтеча, пр..близно, пр..красно, пр..крашати, пр..бічник, пр..борканий, пр..краси, пр..хилити, пр..зидент, пр..хитрий, пр..оритет, пр..варений, пр..зводити, пр..гарний, пр..звище, пр..святити, пр..вабити, пр..землитися, пр..д’явник, пр..гнобити, пр..своїти, пр..буток, пр..балтійський, п..р..дача, п..р..ферія, пр..стиж, пр..горілий, пр..гойдати. Ø Знайдіть у словнику значення тих слів, які ви не знаєте (не чули, не розумієте). Ø ПФ Виберіть ті слова, що безпосередньо чи опосередковано належать до сфери бізнесу. 5. Ділова гра (робота у групах) Ø Уявіть, що ви підприємець у сфері книжкової торгівлі. I група: підготуйте рекламу свого товару та складіть діалог із покупцем, якому ви пропонуєте цей товар; II група: дайте продавцеві вказівки щодо поведінки з покупцем та форми реклами; III група: доведіть, що висока загальна культура, грамотність необхідні підприємцеві, щоб стати успішним. 6. Робота зі статтею Ø Прочитайте статтю з Інтернету про стартовий капітал, визначте головну думку та висловіть свою думку з цього приводу, обґрунтувавши її. ЩО ТАКЕ СТАРТОВИЙ КАПІТАЛ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦЯ-ПОЧАТКІВЦЯ? Існує відома хибна думка, що для початку будь-якого бізнесу потрібно багато грошей — стартовий капітал. Інакше нічого не вийде. І для цього треба шукати інвестора або брати кредит у банку. Але інвестор претендує на чималу частку бізнесу, а банки беруть великі відсотки й вимагають заставу. Та й взагалі знайти кошти вкрай складно, особливо підприємцеві. І ще важче потім їх повернути. По-перше, стартовий капітал — це не тільки гроші. Ним може бути: ваш особистий час, ваші знання та досвід у якійсь галузі, ваше майно. Квартира може бути офісом, родичі — працівниками і так далі. По-друге, існує багато варіантів бізнесу, у яких на старті, власне, грошей потрібно не більше, ніж на покупку якої-небудь побутової техніки. А то й взагалі можна обійтися без грошей. По-третє, для підприємця-початківця недоцільно обирати діяльність, що вимагає великих фінансових вкладень — ці кошти напевно будуть втрачені в найкоротші терміни (ви ж ще тільки вчитеся). По-четверте, навіть досвідчені підприємці беруть кредити вже після того, як початий ними бізнес окупиться — «підкидають дрова в піч», щоб швидше розігнатися. Причому обсяг кредиту не повинен перевищувати обсягу власних грошей, щоб у разі раптового провалу мати можливість повернути кредит. Отже, кредити й інвестори вам поки що не потрібні. Складіть список усіх ресурсів, доступних вам, — ось це і є ваш стартовий капітал! ІV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Виконати вправу з підручника (за власним вибором), зробити висновки * Обговорити з батьками і друзями тему уроку. V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ Інтерактивна вправа «Незакінчене речення» Ø На уроці мені було цікавим те, що ... . Ø Працюючи на уроці, я замислився (-лася) над тим, що ... . Ø Грамотність допомагає нам ... . | |
Переглядів: 344 | |
Всього коментарів: 0 | |