Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української мови 5 клас (нова програма) |
УРОК 48. Контрольний диктантМета: навчальна — з'ясувати рівень засвоєння учнями орфографічних і пунктуаційних знань, сформованості мовних умінь та навичок щодо вивчених упродовж семестру тем; формувати вміння й навички використовувати здобуті теоретичні знання відповідно до конкретних випадків на практиці; розвивальна — розвивати логічне мислення, орфографічну й пунктуаційну грамотність, навички самостійної роботи, пам'ять, увагу; виховна — сприяти формуванню допитливого, творчого читача. Обладнання: текст диктанту. Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок. Очікувані результати: учні вміють грамотно писати диктанти, застовувати вивчені правила на практиці; є творчими й допитливими читачами. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ й МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ІІ. КОНТРОЛЬ І КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК 1. Читання вчителем тексту диктанту для ознайомлення 2. Пояснення незнайомих слів Наталочка любила квіти. І на день народження тітка Оля принесла їй горщик із цикламеном, який викинув рожевий цвіт. Було вже пізно. У кімнаті вимкнули світло, а в кутку щось заворушилося. У синюватий місячний квадрат проти вікна ступила маленька тінь. Це був звичайнісінький домовик, що у всіх казках мешкає у маленьких дерев’яних будинках зі скрипучими сходами. Домовик, коли старої оселі не стало, перебрався в залізобетонний сучасний будинок. А що в списках жильців його не зазначили і дітям про нього не розказували, ображений домовик почав робити людям шкоду: то залишить будинок без гарячої води, то зіпсує ліфт, а це придумав щось нове. (100 слів) (За Зіркою Мензатюк) 3. Запис учнями тексту під диктовку вчителя 4. Перевірка написаного Методичні рекомендації Нормативи оцінювання диктанту
Обсяг диктанту за класами
Примітка. У визначенні кількості слів у диктанті враховують як самостійні, так і службові слова. Для контрольних диктантів використовують тексти, у яких кожне з опрацьованих протягом семестру правил орфографії та/або пунктуації були представлені 3-5 прикладами. Оцінювання. Диктант оцінюють однією оцінкою на основі таких критеріїв: • орфографічні та пунктуаційні помилки оцінюють однаково. Виправляють, але не враховують такі орфографічні та пунктуаційні помилки: 1) на правила, що не включені до шкільної програми; 2) на ще не вивчені правила; 3) у словах з написаннями, що не перевіряються, які не були опрацьовані; 4) у передаванні так званої авторської пунктуації; • повторювані помилки (помилка у тому самому слові, що повторюється в диктанті кілька разів, вважають однією помилкою); однотипні помилки (на те саме правило, але в різних словах) вважаються різними помилками. Розрізняють грубі та негрубі помилки. Зокрема, до негрубих належать такі: 1) у винятках з усіх правил; 2) у написанні великої букви у складних власних найменуваннях; 3) у випадках написання разом і окремо префіксів у прислівниках, утворених від іменників з прийменниками; 4) у випадках, коли замість одного знаку поставлений інший; 5) у випадках, що вимагають розрізнення не і ні (у сполученнях не хто інший, як...; не що інше, як...; ніхто інший не...; ніщо інше не...); 6) у пропуску одного зі сполучуваних розділових знаків або в порушенні їхньої послідовності; 7) у заміні українських букв російськими; • п’ять виправлень (неправильне написання на правильне) прирівнюються до однієї помилки; • орфографічні та пунктуаційні помилки на неопрацьовані правила виправляють, але не враховують. III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Повторити вивчені орфограми. IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ Вправа «Незакінчене речення» • Зміст диктанту мені сподобався тим, що ... (не сподобався, тому що ...). | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Переглядів: 1130 | |
Всього коментарів: 0 | |