Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української мови 5 клас (нова програма) |
УРОК 49. Аналіз контрольного диктанту. Контрольне читання мовчкиМета: навчальна — навчати учнів уміння читати в належному темпі, усвідомлювати основний зміст прочитаного та передавати його; розвивальна — розвивати логічне мислення, орфографічну й пунктуаційну грамотність, пам'ять, увагу; виховна — формувати любов до художнього читання. Обладнання: текст диктанту, текст для читання мовчки, тестові завдання. Тип уроку: закріплення вмінь та навичок. Очікувані результати: учні вміють читати в належному темпі; усвідомлюють та передають основний зміст прочитаного; логічно мислять, дотримують орфографічних та пунктуаційних правил; допитливі, цікавляться художньою літературою, мають почуття гумору. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ й МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ II. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОГО ДИКТАНТУ III. ЧИТАННЯ мовчки ТА ТЕСТУВАННЯ ЯК АВТОБУС МАНДРУВАВ Був собі автобус. — Ну і що? — скажеш ти. — Автобусів тисячі. Воно правда: у світі немало цікавіших речей. Та незвичайні пригоди трапились саме з простим приміським автобусом, до всього ще й не новим. Отож був собі веселий деренчливий автобусик з потертими сидіннями і припилюженими боками. Його колеса добре знали й асфальт, і кам’янисті гірські шляхи, адже бігав він з далекого села до Коломиї, тоді з Коломиї знов у село, і так щодня туди-сюди, туди-сюди. Часом він їхав майже порожній, а то набивалося стільки людей, що ніде й повернутися, знадвору ж просили: посуньтеся на півчоловіка! І в автобус втискалося ще з десяток пасажирів з кошиками й бесагами, ліжниками й дубовими бочечками, свіжими коломийськими калачами, коробками з чобітьми, новими каструлями, з молдавським виноградом і ванільними булками дітям на гостинці. Все це неодмінно поміщалось, і, що цікаво, люди ніколи не сварилися. Навпаки, вони ще й підсміювалися над тиснявою та над своїм торгуванням, бо, як ви, напевно, здогадалися, так завізно бувало у ярмарковий день. Автобус рушав потихеньку, покректуючи розхитаними дверима. Красені-експреси обганяли його, обдаючи тугим гарячим вітром. «Щасливчики, — зітхав він їм услід. — У них завжди вільно в салоні. Вони їздять тільки по добрих трасах. Люди їх не можуть не любити». Але довго сумувати не випадало: автобус мусив квапитися, аби й його пасажири скоріш потрапили додому. До мосту через Прут він підкочував по-справжньому хвацько. Тут з-за повороту виринала срібляста «Лада», що немов аж летіла над асфальтом. Автомобілі милувались нею, декотрі вітали її сигналами. Автобусик теж підморгував фарами. «Лада» не помічала ні його, ні гонористих експресів — бодай у чомусь він з тими красенями був однаковим! Біжучи далі, на околиці села автобус підбирав пасажирів, які не встигли дійти до зупинки, для старенької бабусі ставав поближче до її домівки, щоб не трудила ніг, — він таки був чемним і послужливим, як і личить автобусові. (296 слів) (Зірка Мензатюк) Тестові завдання до тексту Ø Обведіть літеру, що позначає правильну відповідь.
Ключ: 1 — Б, 2 — А, 3 — В, 4 — Г, 5 — А, 6 — Б, 7 — В, 8 — А, 9 — В, 10 — Б, 11 — Г, 12 — А. IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Підготуватися до контрольної роботи з теми «Фонетика. Орфоепія. Графіка. Орфографія». V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ Ø Визначте за допомогою смайлика ступінь задоволення уроком і собою на уроці. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Переглядів: 486 | |
Всього коментарів: 0 | |