Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із всесвітньої історії 7 клас (нова програма) |
УРОК № 27 Тема. Узагальнення і тематичний контроль за розділом «Матеріальний і духовний світ європейського Середньовіччя».Мета: повторити, закріпити й узагальнити матеріал розділу, розвивати вміння, навички, які формувалися під час його вивчення; виховувати в учнів почуття патріотизму, толерантності, поваги до історичного минулого. Тип уроку: перевірка й оцінювання знань учнів. Обладнання: підручник, стінна карта, атлас. Структура уроку I. Організація навчальної діяльності II. Узагальнення й оцінювання знань III. Підсумки уроку Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Учитель оголошує учням тему і завдання уроку, інформує про основні форми роботи. II. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ Запитання і завдання 1. Якими були причини та наслідки християнізації Європи? 2. Визначте хронологічну послідовність ключових подій історії християнської церкви у Європі. 3. Поясніть значення понять і термінів: єретик, інквізиція, Відродження, гуманізм, теологія, схоластика, алхімія. 4. Складіть історичний портрет одного з діячів: Алкуїн, Абеляр, Фома Аквінський, Дайте, Гутенберг, Петрарка, Ботічеллі, Бокаччо. 5. Наведіть приклади могутності католицької церкви у XII—ХIIІ ст. 6. Виконайте завдання за історичною картою. 1) Проведіть межу поділу християнського світу між католиками й православними. 2) Покажіть землі, за які велася боротьба між християнами та мусульманами в Середні віки. 3) Покажіть регіони Європи, що були уражені масовими єретичними рухами. 7. Складіть докладний опис однієї з пам’яток середньовічної культури. 8. Заповніть таблицю «Культура Середньовіччя».
9. Між Східною та Західною церквами від самого початку існували відмінності. Чому в 1054 р. вони призвели до розколу? 10. Поясніть, для чого папі римському потрібна була власна держава, якщо він уже був главою всіх християн-католиків. 11. Поясніть, чому колони для храму в Ахені, який будувався за часів Карла Великого, довелося вести з Італії. Тестові завдання 1. Назвіть регіон, який став центром катарської єресі. А Північна Німеччина Б Східна Англія В Південна Франція Г Південна Італія 2. Влада папи римського сягнула вершини своєї могутності... А у V—IX ст. Б у X—XII ст. В у XII—XIII ст. Г у XIV—XV ст. 3. Якою мовою велося богослужіння у католицьких храмах? А старогрецькою Б латиною В національними мовами Г арабською 4. Зображений винахід пов’язують із діяльністю... А П’єра Абеляра Б Роджера Бекона В Йогана Гутенберга Г Льва Математика 5. Що найбільшою мірою вплинуло на розвиток середньовічної культури у Західній Європі? А християнська церква Б світська влада В народна культура Г культурні впливи зі Сходу 6. Як називають відродження античної культури при дворі франкських королів? А Меровінгське Б Каролінгське В Капетингське Г Вельфське 7. Хто займався пошуками «філософського каменя» в Середні віки? А алхіміки Б інквізитори В схоласти Г жонглери 8. Як називали мандрівних студентів, які блукали Європою в пошуках знань і створили окремий прошарок середньовічної культури? А трубадури Б мінезингери В ваганти Г скальди 9. Як називалася середньовічна філософія, що ставила за мету науково обґрунтувати релігійний світогляд? А алхімія Б інвеститура В схоластика Г індульгенція 10. Який із зображених храмів збудовано в готичному стилі? 11. Головними прикрасами готичних храмів були: А вітражі та скульптури Б картини та ідоли В ікони і фрески Г орнаменти і в’язь 12. Зображену репродукцію доцільно використати як ілюстрацію до твору: А «Декамерон» Дж. Бокаччо Б «Божественна комедія» Данте Аліг’єрі В «Вступ у теологію» П’єра Абеляра Г «Книга пісень» Франческо Петрарки III. ПІДСУМКИ УРОКУ Учитель підбиває підсумки роботи учнів на уроці, оголошує і обґрунтовує оцінки | |||||||||||
Переглядів: 771 | |
Всього коментарів: 0 | |