Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із зарубіжної літератури 8 клас (нова програма) |
УРОК 58 Тема. Контрольна робота за темою «Бароко і класицизм» Мета: Формувати ключові компетентності: уміннявчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності; розвивати навички самостійної роботи, пам'ять, зосередженість, логічне мислення; інформаційну – орієнтуватися в інформаційному просторі, опрацьовувати та узагальнювати інформацію; комунікативну – удосконалювати вміння учнів формулювати мету власної діяльності та робити висновки за її результатами; формувати предметні компетентності й компетенції шляхом виконання навчально-пізнавальних і практично-зорієнтованих завдань відповідно до змістових ліній: емоційно-ціннісної – розвивати інтерес учнів до художньої літератури; літературознавчої – перевірити рівень засвоєння матеріалу за розділом «Бароко і класицизм». Обладнання: тестові завдання. Тип уроку: контролю й корекції знань та вмінь.
Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Мотивація навчальної діяльності Контрольна робота – показник вашої роботи на уроках та вдома. Народна мудрість говорить: «Хто багато робив, той багато знає» або «Без труда нема плода». Сьогодні ви перевірите, наскільки добре засвоїли матеріал із теми. ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку IV. Виконання роботи Тестові завдання І варіант 1. Продовжіть твердження: «Слово «бароко» в перекладі з італійської означає…» А чудовий Б новий В химерний Г досконалий Д філософський. 2. Закінчіть речення: «В ролі художнього підґрунтя класицизм визнав за найвищий взірець художньої творчості мистецтво…» А Античності Б Середньовіччя В Відродження Г Античності і Середньовіччя Д Середньовіччя та Відродження. 3. Визначте характерну рису бароко А історизм Б віра в безмежні можливості розуму В закон художньої правдивості Г містицизм Д використання фольклорних елементів 4. Закінчіть речення: «Улюбленими темами творів митців бароко є» А громадянський обов’язок людини, боротьба за її права Б кохання, дружба, життєві насолоди В ілюзорність людського життя, трагічна невлаштованість світу Г національно-визвольна боротьба народу, історія країни Д деспотичність влади та тяжке життя народу. 5. Закінчіть речення: «Луїс де Гонгора-і-Арготе представляє літературу» А Італії Б Франції В Англії Г Німеччини Д Іспанії. 6. Визначте, хто із митців бароко є найвидатнішим представником метафізичного напряму А Джон Донн Б Лопе де Вега В Франціско де Кеведо Г Луїс де Гонгора-і-Арготе Д Педро Кальдерон де ла Барка 7. Визначте, які художньо-зображувальні засоби використовує Луїс де Гонгора-і-Арготе у рядку «Ти ж бо є те саме море, Що прибоями цілує Краю батьківського мури» А метафора і порівняння Б гіпербола й епітет В метафора й епітет Г епітет і порівняння Д антитеза й епітет 8. Продовжіть твердження: «Трактат «Поетичне мистецтво», в якому викладені основні правила поетики класицизму написав» А Нікола Буало Б П’єр Корнель В Жан де Лафонтен Г Жан Расін Д Жан Батіст Мольєр. 9. Продовжіть твердження: «До високих жанрів у жанровій системі класицизму належать» А комедія,байка, сатира Б сонет, елегія, еклога В роман, повість, оповідання Г казка, легенда, балада Д героїчна поема, трагедія, ода. 10. Закінчіть речення: «Комедія Мольєра «Міщанин-шляхтич» висміює…» А соціальну нерівність Б людську глупоту В прагнення міщан долучитися до вищої знаті Г неосвіченість міщан Д невміння поводитися серед знаті. 11. Укажіть, де відбуваються події твору Мольєра «Міщанин-шляхтич» А у палаці Б у Дорімени В на площах міста Г у Доранта Д у домі Журдена. 12. Закінчіть речення: «У комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич» аристократи висміюються в образі…» А Дорімени Б Ков’єля В Доранта Г Люсіль Д Ніколь. 13. Закінчіть речення: «Мольєр надавав великого значення театру, вважаючи його» А дзеркалом душі Б дзеркалом суспільства В засобом розваги Г засобом виховання Д засобом впливу на свідомість людей. 14. Закінчіть речення: «Автором музики до комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич» був композитор» А Жан БатістЛюллі Б Йоганн Себастьян Бах В Вольфганг Амадей Моцарт Г Йозеф Гайдн Д Крістоф Глюк. 15. Визначте послідовність дій у комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич» А Посвята в мамашуші Б Бійка вчителів В Позика грошей Доранту Г Новий костюм пана Журдена 16.Установіть відповідність між автором та твором
17.Установіть відповідність між цитатою та героєм
18.Установіть відповідність між характеристикою та героєм
ІІ варіант 1. Продовжіть твердження: «Слово «класичний» в перекладі з італійської означає…» А взірцевий Б дивний В новий Г філософський Д раціональний. 2. Продовжіть твердження: «Бароко стало синтезом культур» А Античності і Середньовіччя Б Середньовіччя і Відродження В Античності і Відродження Г Античності, Відродження і Середньовіччя Д Античності і нового часу. 3. Визначте характерну рису бароко А віра в безмежні можливості розуму Б контрастність В історизм Г дотримання встановлених норм Д ідеалізація позитивних героїв 4. Закінчіть речення: «Стилю бароко в літературі притаманна » А чітка, раціональна мова Б піднесена мова В метафорична, ускладнена мова Г проста, позбавлена алегоричності мова Д збіднена мова, позбавлена виразності та національного колориту. 5. Закінчіть речення: «Творчість Джона Донна представляє літературу» А Іспанії Б Італії В Франції Г Англії Д Німеччини. 6. Визначте, кого із митців бароко називають «іспанським Гомером» А Педро Кальдерон де ла Барка Б Джон Донн В Луїс де Гонгора-і-Арготе Г Лопе де Вега Д Франціско де Кеведо 7. Визначте, який художньо-зображувальний засіб використовує Луїс де Гонгора-і-Арготе у рядку «Нарікав під звук суворий Ланцюга й весла своїх» Аепітет Б метафора В порівняння Г гіпербола Д анафора 8. Продовжіть твердження: « Філософське вчення, на якому будується класицизм, - це» А раціоналізм Б матеріалізм В стоїцизм Г ідеалізм Д натуралізм. 9. Визначте провідний жанр у літературі класицизму А роман Б поема В комедія Г трагедія Д ода 10. Закінчіть речення: «В кінці твору «Міщанин-шляхтич» пан Журден приходить до переконання …» А необхідно жити за законами честі Б Журден не робить висновків В потрібно багато працювати Г він не може нічому навчитися Д він погано фехтує. 11. Пан Журден у комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич» наймає вчителів, так як… А так роблять всі аристократи Б хоче пізнати світ В бажає вступити до університету Г дуже цікавий до всього Д немає чим зайнятися. 12. Перевдягання пана Журдена в комічний костюм мамамуші, ритуальне побиття героя є прийомом комічного… А іронія Б сатира В метафора Г буфонада Д сарказм. 13. Закінчіть речення: «Постійні експерименти з театральною формою і технікою гри, прагнення знайти свого читача сприяли тому, що Мольєр створив новий жанр, який отримав назву» А висока комедія Б низька комедія В низька трагедія Г комедія-балет Д комедія-фарс. 14. Закінчіть речення: « Пан Журден, головний герой комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич» запрошує до себе вчителів» А музики, літератури, співів, танців Б музики, танців, філософії, фехтування В музики, танців, філології, фехтування Г музики, етикету, фехтування, співів Д музики, математики, філософії, філології. 15. Визначте послідовність дій у творі Мольєра «Міщанин-шляхтич» А відмова пана Журдена Клеонту Б зустріч пана Журдена з учителями В посвята Журдена в Мамамуші Г бійка вчителів 16.Установіть відповідність між автором та твором
17.Установіть відповідність між цитатою та героєм твору
18.Установіть відповідність між характеристикою та героєм
Оцінювання тестових завдань 1- 14 питання – 0,5 бала 15-17 питання – 1бал 18 питання – 2 бала V. Підсумки уроку VІ. Домашнє завдання 1. Прочитати твір Річарда Баха «Чайка Джонатан Лівінгстон». 2. Індивідуальні повідомлення про життя і творчість Р. Баха. Домашнє завдання*** 1.Підготувати біографію Антуана де Сент-Екзюпері. 2.Прочитати казку-притчу «Маленький принц» Антуан де Сент-Екзюпері. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Переглядів: 3478 | Коментарі: 2 | |
Всього коментарів: 1 | |
| |