7 клас
Тема уроку: Ландшафтно - паркове мистецтво. Проект шкільного парку майбутнього.
Мета уроку:
- ознайомити учнів з ландшафтною архітектурою, із малими архітектурними формами у різних стилях ландшафтно-паркового мистецтва;
- розвивати в дітей комбінаторні здібності, образне,логічне, просторове мислення;
- продовжувати формувати уміння аналізувати та узагальнювати, формувати навички дослідницької діяльності ( пошук інформації та відбір матеріалу, самостійне розв’язання проблем,оцінювання та критика результатів роботи);
- сприяти соціалізації учнів ( робота в групах, виконання різних соціальних ролей);
- розвивати творчі і комунікативні здібності учнів, прищеплювати навички співробітництва;
- виховувати в учнів патріотичні почуття до рідної школи, взаємоповагу , акуратність , естетичний смак;
- виховувати прагнення до самовираження ,відповідальність за результати колективної роботи.
Обладнання для вчителя:
- медіапрезентація "Шкільний парк майбутнього"
- топографічні, ілюстративні та фотоматеріали, що представляють стилі садово- паркового мистецтва;
- учнівські роботи;
- картки з порадами психолога;
- технологічна карта проекту.
Обладнання для учнів:
Папір (білий,кольоровий) кольорові крейдочки , кожиці, клей.
Тип проекту: практико – орієнтований
Очікувані результати :Зацікавлення учнів проектною діяльністю,практичне застосування дітьми набутих знань,підвищення зацікавленості у соціально – практичній активності,покращення контактів між дітьми,створення ситуації успіху для кожної дитини.
Обгрунтування доцільності проекту:допомогти дітям у сприйнятті матеріалу про історію виникнення садово – паркового мистецтва,ознайомити із стилями садово – паркового мистецтва,довести доцільність формування в дітей позитивного,активного ставлення до вирішення практичних проблем,навчати самостійно здобувати знання та ділитись ними з оточуючими.
Форма захисту:інтегрований урок,позакласний захід «Парад проектів».
Кінцевий результат: виготовлення макету шкільного парку майбутнього,художньо – топографічне зображення проекту.
План та хід проведення уроку.
I.Організаційний момент уроку.
1. Перевірка готовності учнів до уроку.
II.Актуалізація чуттєвого досвіду учнів.
Притча про падишаха
Якось падишах захотів випробувати своїх візирів.«О, мої піддані! – звернувся він до них. – Я запропоную вам складне завдання,мені цікаво, хто з вас може виконати його». Падишах повів візирів у сад, в одному з кутків якого стояли іржаві залізні двері з великим замком. «Той, хто відчинить ці двері, стане моїм першим візиром»,- сказав він.
Деякі придворні лише хитали головами, інші дивилися на замок, решта почали нерішуче штовхали двері, хоч були певні, що не відчинять їх. Один за одним піддані відходили від дверей. Лише один візир уважно оглянув двері, обмацав замок і щосили штовхнув їх. І – о диво!- спочатку з’явилася вузька щілина, а далі двері почали прочинятися швидше, і нарешті розчахнулися. Тоді падишах сказав: «Ти станеш моїм першим візиром, бо покладаєшся не тільки на те, що бачиш і чуєш, а й віриш у власні сили».
III.Оголошення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності,
А сьогодні нам, як ніколи, необхідно повірити у власні сили. Темою нашого уроку є створення проекту шкільного парку. Ці проекти ми запропонуємо випускникам нашої школи, щоб у своєму майбутньому житті вони створили такий парк навколо рідної школи . Чи знаєте ви, що мрії обов`язково збуваються,якщо дуже цього захотіти , а якщо ми об`єднаємося разом , то перемога нам просто гарантована. Щоб досягти успіху, необхідно вчитися працювати самостійно і в групі. Треба чітко уявляти свої обов`язки в групі та прагнути до їх якісного виконання.
IV.Інформаційно – операційний етап
Для виконання практичної роботи нам необхідні відомості з різних галузей знань.Це була непроста робота – зібрати такі відомості,але ви з нею впоралися.
На дошці розміщені ілюстративні матеріали, що представляють стилі ландшафтно-паркового мистецтва.
1.Інформаційний блок .
Учні виступають з короткими повідомленнями:
а) про малі архітектурні форми різних стилях ландшафтно-паркового мистецтва (античний, римсько-грецький,готичний,ренессанс , барокко , классичний,регулярний англійський, японський,китайський;
б) про професії ландшафтного дизайнера , топографа, садівника-дизайнера, дизайнера інтер’єру.
2. Інструктивний блок.
а) навчальні завдання ( технологічна карта проекту):
- вислухати пропозиції кожного ;
- обговорити пропозиції ,
- обрати кращий варіант;
- виконати ескіз проекту;
- виконати проект;
- підготувати презентацію проекту.
б) Поради психолога .
Які людські якості знадобляться нам сьогодні (розмістити на дошці картки з назвами якостей:Ініціативність, підтримка,гнів, успіх, взаємоповага, комунікабельність, впевненість, замкнутість,самостійність, тривожність,пасивність,образа).
А тепер вам необхідно розподілити обов`язки в групах таким чином,щоб кожний член проектної групи відповідав за свою ланку роботи. Ландшафтний дизайнер – за відповідність проекту ландшафтним особливостям місцевості,топограф – за розмітку алей, стежок,галявин,садівник-дизайнер – за озеленення парку,дизайнер інтер`єру –за розміщення малих архітектурних споруд.
Сконцентруйте свою увагу ,не забудьте про поради психолога та про ті якості, які ви сьогодні повинні проявити І розпочинайте роботу. Я бажаю вам плідної роботи та успіху у досягненні мети.
V.Соціалізація
1. Обговорення варіантів проекту в групах ,доповнення, вибір кращого варіанту.
2. Виконання проекту.
VI .Рефлексивно – оцінний етап
Захист проектів
Обговорення позитивних моментів проектів.
Оцінювання робіт.
Оцінюються роботи за такими показниками:
- відповідність темі – 6 балів;
- командна робота (до кінця у повному складі) - 2 бали;
- естетичне оформлення проекту – 2 бали;
- захист проекту – 2 бали.
VII. Підведення підсумків уроку:
- Який вид діяльності найбільше сподобався вам під час роботи над проектом (збір інформації,власна діяльність ,співпраця з однокласниками, вчителем, батьками, захист проекту)?
- Чому ви навчилися на уроці?
- Чи готові ви в майбутньому реалізувати свої фантастичні проекти,щоб зробити наш шкільний парк найбільш корисним,привабливим та зручним?
|